Gündüz Gece
Gold

Amazon E-Ticaret Masterclass

Üniversite & Uluslararası Akrediteli Sertifikalı
51 Modül & 120 Saat Eğitim

En Karlı Ticarete Hazır Mısın?
Dünya lideri E-ticaret platformunun tüm detayları işte burada.

Günümüzün en popüler alışveriş merkezinin online pazar yerleri olduğu gerçeğini kabul edersek, girişimci ve kurumsalların uluslararası e-ticaret yapabileceği en uygun ve değerli pazar yeri Amazon pazar yerleridir. Bu eğitim de A’dan Z’ye bu işi nasıl yapacağınızı sizlere anlatan çok faydalı bir eğitimdir.
Artık insanlar fiziksel mağazalardan ziyade online mağazalardan daha fazla alışveriş yapıyor ve bu oran da her geçen yıl artarak devam ediyor. Bu potansiyeli farkeden girişimciler de ürünlerini kolay ve hızlı bir şekilde tüm


Amazon E-Ticaret Eğitimi Nedir?

Amazon e-ticaret eğitimi, e-ticarete yeni başlayacaklar ya da faaliyetlerini Amazon’a taşımak isteyenler için idealdir. Amazon ile dünyanın farklı ülkelerine satış yapmak mümkündür. Ancak işin inceliklerini bilmek gerekir. Siteye ürün yükleme, stok kontrolü, ürün görsel paylaşımı gibi tüm konuları, bu eğitim sayesinde öğrenebilirsiniz.
Amazon’un satıcı panelinin kullanımını tüm detaylarıyla öğrenmeden bu işe girmemek gerekir. İlk defa e-ticaret yapacak olanlar, ürün seçimini doğru yapmalıdır. Amazon’daki satış kuralları ve sınırlamalarını öğrenmek, bu noktada önemlidir. Amazon’da mağazanızı açmadan önce mutlaka Gold Akademi’nin profesyonelliğinde bu eğitimde yer almalısınız.

Amazon E-Ticaret Eğitimi Faydaları Nelerdir?

Amazon e-ticaret eğitimi faydaları olarak en başta profesyonel bir şekilde Amazon’da satışlara başlamak sayılabilir. Bilinçsizce satış yapmak, zarar etmenize ya da mağazanın Amazon tarafından kapatılmasına yol açabilir. Ancak bu eğitime katılanlar, mağaza açılışından kargolamaya kadar her adımı bilinçli bir şekilde atar. Böylece satışlarınızda kademe kademe başarıya gitmeniz mümkündür.

Amazon E-Ticaret Eğitimi Nerelerde Kullanılır?

Amazon e-ticaret eğitimi kullanımı ile kendi satış sürecini kolayca yönetebilirsiniz. Hangi ürünleri satacağınız konusunda fikir edinebilirsiniz. Ayrıca farklı firmalara Amazon e-ticareti konusunda danışmanlık verme şansınız olur.
Amazon satışlarınızı nasıl artırabileceğinizi bu eğitim sayesinde öğrenirsiniz. Böylece siparişleriniz her geçen gün daha fazla artar. Cironuzu artırarak e-ticarette başarıya ulaşabilirsiniz. Amazon’da öne çıkabilmek için neler yapmanız gerektiği de anlatılır. Edindiğiniz bilgiler hem Amazon’da hem de diğer e-ticaret sitelerinde işinize yarar. Gold Akademi ile e-ticareti tüm incelikleriyle kavrayabilirsiniz.
Dünyanın ilk online alışveriş sitesi olan ve şu anda dünyanın dört bir yanına satış yapmanızı sağlayan Amazon’da e-ticaret yapmak istemez misiniz? Gold Akademi olarak bu eğitimi size sunuyor ve e-ticarette devleşmenin adımlarını öğretiyoruz.


Ders İçeriği

1. Dünya’da e-ticaretin yeri nedir? 2. Neden Amazon Pazar Yerinde olmalıyız? 3. Amazon iş modelleri 4. Amazon gönderi modelleri ve hesap açmak için gereklilikler 5. Amazonda vergi ve şirketleşme konusu 6. Sanal banka hesap açılışı 7. Vergi numarası ve banka dekontu alma,hesap bilgilerini öğrenme 8. Hesap açılışı 9. Açılış sonrası hesap ayarlarının yapılması(depozit method, return adresi, tax information) 10. Amazon Terimlerinin Öğretilmesi Private Label Genel Süreç 11. Analiz araçlarının kurulması Eklentiler ve Web Sürümleri- Count stock + Viral launch 12. Amazon’da kullanılan Amazon analiz araçlarının tanıtılması – Hellium10 13. Amazon’da kullanılan Amazon analiz araçlarının tanıtılması – Emparazon 14. Amazon’da kullanılan Amazon analiz araçlarının tanıtılması – Keepa 15. Bütçe planlaması ve Ürün fikri araştırma 16. Ürün Analiz Baby Bibs 17. Ürün Analiz Pickleball Set + Wooden spoons for cooking 18. Ürün Analiz Golf Towel + Ürün fikrine Karar verme ve Detaylı Analiz 19. Tedarikçi Seçimi *Trendyol hepsiburada ve üretici lokasyonları *Çin Üretici Bulma ve Üreticilerle Yazışma *Ürün Tedariğinde Türkiye ve Çin’in Karşılaştırılması 20. Marka tescili nedir? Avantajları nelerdir? 21. Amazona girmeden önce marka tescili -epats üzerinden tr marka tescili süreci -trademark garden üzerinden tescil süreci -hazır olan markanın amazona kaydı 22. Marka sahiplerinin kullanabildiği araçları tanıtımı 23. Amazon Kataloğuna Marka Kaydı ve GTIN Exemption 24. Barkod Türleri ve Ürün Listelemede Kullanılan Yardımcı Araçlar SEO Çalışması 25. Title – Başlık Oluşturma 26. Bullet Points Oluşturma 27. Description Hazırlama & HTML Formatı Dönüşüm ve Search Terms Anahtar Kelimeler 28. Ürün Kategori Seçimi ve Varyasyon Temasının Oluşurulması 29. Ürün Fotoğrafları ve Standartları 30. Flat File (Exel) ile Ürün Yükleme 31. Handmade Listesi Nedir, Nasıl Hazırlanır? 32. Custom Liste Nedir, Nasıl Hazırlanır? 33. A+ İçerik Türleri ve Hazırlanması 34. Amazon Store Oluşturma 35. Listeye Video Yüklemesi ve Satıştaki Listelere Varyasyon Eklenmesi 36. Kargo Planı Genel Bilgiler *Envanter Gönderim Limitleri *Profesyonel hesap Bireysel hesap *IPI Score *Ürünlerin Boyutu Sınıflandırılaması 38. Kargo Planı Uygulamalı *Ürünler Nasıl Paketlenir ve Etiketlenir?*Kargo Kolisi Limitleri ve Hazırlanması *Örnek Kargo Planı 39. Reklamların amaç ve hedefi 40. Lansman şemasının kurulması 41. Sponsorlu Ürün Oluşturma 1 42. Sponsorlu Ürün Oluşturma 2 43. Sponsorlu Ürün Oluşturma 3 44. Satış arttırıcı araçları 45. Amazon panel Tanıtımı 46. Arbitrage (Online-Retail)