Gündüz Gece
Gold

Astroloji Eğitimi

Uluslararası Akredite Sertifikalı
31 adet video

"Gökyüzünde ne varsa, yeryüzünde de o vardır."
Hermes

Astrolojiyi yaklaşık 6.000 yıl öncesinden bu yana birçok farklı medeniyet kullanmıştır. Astroloji, bize gidilmesi gereken hedefi çok net gösterir. Bu hedefe giderken izlenilen yolu kişinin özgür iradesi belirler. Astroloji de hangi çukurlara düşülebileceğini, nerelerde farkındalık kazanmak gerektiğini anlatır. Yani kullanmayı bildiğimizde adeta bir yaşam pusulasıdır. Gökyüzü ile yeryüzünü çözme yolculuğuna var mısınız? Astroloji kelimesinin kökeni, Yunancada yıldız anlamına gelen “astro” ile bilmek, kutsal sözcük anlamına gelen logos'tur. Astroloji gökyüzündeki hareketler ile yeryüzündeki olayların, koşulların ve durumların bağlantısını araştıran bilimdir. Kişinin kim olduğunu, nereden gelip nereye gitmesi gerektiğini anlatan ve mükemmel işleyen matematik döngüsü üzerine kurulmuş bir alandır. Her doğum haritası aynı parmak izimiz gibi kendine hastır. Bize potansiyellerimizi, ilerlememiz gereken alanları, zorlanacağımız noktaları ve yaşam amacımızı anlatır. Bu anlayışla özgür irademizi nasıl kullandığımız da hayatımızın yönünü belirler. Çünkü insanın karakteri kaderidir. Kişi Astroloji öğrendiği zaman öncelikle kendine, sonra da olaylara karşı yüksek farkındalık geliştirir. Astroloji çağlar boyunca kullanılmış kadim bir öğretidir ve burçlardan ibaret değildir. Son derece sistematik bir yapısı vardır. İçerisinde Psikoloji, Mitoloji, Matematik barındırır. Astroloji Temel Seviye eğitimlerimizde bir doğum haritasını yorumlamaya dair dinamikler örneklerle anlatılıyor. Eğitim sonundaki hedef, kişinin bir doğum haritasını ana hatlarıyla yorumlayabilmesidir. Ders videolarımız ve eğitim materyallerimizde temel seviye bilgisini verip, canlı yayınlarımızla da örnek haritalar üzerinden pratik yapıyor, soruları yanıtlıyor ve anlaşılmayan noktaların üzerinde duruyoruz. Öğrendikçe derinleşme arzusu uyandıran Astroloji, bakış açısını ve farkındalığı geliştirme yolculuğudur. Sizleri de bu yolculuğa bekliyoruz.

Astroloji Eğitimi

Astroloji eğitimi, son yıllarda giderek merak edilen bir alan olması nedeniyle sertifika programlarımız içerisinde de daha fazla tercih edilmeye başlanmıştır. Bu nedenle yıl içerisinde belirli periyotlar ile bu alanda uzmanlaşmak isteyen kişilere yönelik eğitim içerikleri sunulmaktadır.
Astroloji eğitimi, hemen her disiplin içerisinde kullanılabilen bir eğitim olması nedeniyle herhangi bir mezuniyet şartı bulunmadan astroloji uzmanı olmak mümkün olmaktadır. Yalnızca kurumumuz tarafından sunulmakta olan eğitimlerin başarılı bir şekilde tamamlanıp, başarı sertifikasının alınması gerekmektedir.

Astroloji Nedir

Astroloji gökyüzündeki hareketler ile yeryüzündeki olayların, koşulların ve durumların bağlantısını araştıran bilimdir. Kişinin kim olduğunu, nereden gelip nereye gitmesi gerektiğini anlatan ve mükemmel işleyen matematik döngüsü üzerine kurulmuş bir alandır. Her doğum haritası aynı parmak izimiz gibi kendine hastır. Bize potansiyellerimizi, ilerlememiz gereken alanları, zorlanacağımız noktaları ve yaşam amacımızı anlatır. Bu anlayışla özgür irademizi nasıl kullandığımız da hayatımızın yönünü belirler. Çünkü insanın karakteri kaderidir. Kişi astroloji öğrendiği zaman öncelikle kendine, sonra da olaylara karşı yüksek farkındalık geliştirir. Astroloji eğitimlerimizde temel seviyede doğum haritası dinamikleri örneklerle anlatılıyor. Eğitim sonundaki hedef, kişinin bir doğum haritasını ana hatlarıyla yorumlayabilmesidir. İleri seviyede ise doğum haritasının detaylarına ve öngörü tekniklerine yer veriliyor. İleri seviye eğitimi sonunda da, haritalara dair öngörü yapabilme bilgisi edinilmiş oluyor. Öğrendikçe derinleşme arzusu uyandıran astroloji, bakış açısını ve farkındalığı geliştirme yolculuğudur. Sizleri de bu yolculuğa GOLD Akademi ile adım atabilirsiniz.

Astroloji Eğitim Programı Modülleri Nasıldır?

Astroloji eğitim programı üç seviye olarak ilerlemektedir. Temel seviyede astroloji bilimine dair temel kavramların öğrenilmesi gerçekleşmektedir. Bu aşama tamamlanmadan diğer aşamalara geçilmesi mümkün olmamaktadır. İkinci seviye ise Astrolojide göstergelerin tespit edilmesi olarak bilinmekle birlikte öğrenilen kavramların uygulanması olarak bilinmektedir. Bu seviye içerisinde uzman tarafından örnek incelemeler yapılarak kursiyere yetkinlik kazandırmak amaçlanmaktadır. Üçüncü seviye olarak bilinen aşamada ise Astrolojide öngörü yöntemlerinin belirlenmesi eğitimi verilmektedir. Astrolojik harita kullanımı üzerinden tahminler yapılabilmesi ile ilgili uzmanlaşmanın alındığı aşama olarak bilinmektedir.

Astroloji Eğitimi Hangi Alanlarda Kullanılır?

Astroloji eğitiminin kullanıldığı alanlar, insan ile temas eden hemen her alan olarak bilinmektedir. Özellikle kişilik analizleri, ilişki analizleri gibi konularda hizmet sunmakta olanların astroloji eğitimi ile alanlarında farklılık oluşturmaları mümkün olmaktadır. Astroloji eğitimi ile aynı zamanda doğrudan terapi sürecinin de yürütülmesi mümkün olmaktadır. Astroloji haritaları üzerinden başarı durumları, yeni ilişkilerde hangi krizlerle karşılaşıldığı gibi durumların çözümlenmesine yardımcı olduğu için oldukça temel bir eğitim olarak verilmektedir.

Kimler Astroloji Uzmanı Olabilir?

Astroloji uzmanı olmak için gerekli olan tek şart, Astroloji eğitim seviyelerinin her birini başarı ile tamamladıktan sonra mezuniyet sertifikasının alınması olarak bilinmektedir. Bu sertifikanın alınabilmesi için her seviyede istenen başarı oranının sağlanmış olması gerekmektedir. Astroloji eğitimleri içerisinde yalnızca tek seviye eğitim alanların uzman olarak nitelendirilmeleri mümkün olmamakta fakat astrolojiye dair geniş bilgiler edinerek farklı çalışmalarda kullanabilmektedirler. Astroloji uzmanı olmak adına hedef ve kariyer planlamaları olanlar için kurumumuz bünyesinde verilmekte olan Astroloji eğitimine internet üzerinden kolay bir biçimde kayıt yaptırmaları mümkün olmaktadır.


Astroloji Eğitim İçeriği

Astroloji tarihi, astroloji kullanım alanları ve harita kavramı Elementler & Nitelikler Burçlar 1 Burçlar 2 Burçlar 3 Burçlar 4 Güneş Yükselen Burçlar Ay, Ay fazları Ay Burçları Kişisel gezegenler ve Retro kavramı, Merkür Kişisel gezegenler Venüs Kişisel gezegenler Mars MC/ Stelyum/ Örnek harita Evlerin anlamları Jüpiter Satürn Jenerasyon gezegenleri Uranüs Jenerasyon gezegenleri Neptün Jenerasyon gezegenleri Pluton Açılar 1 Açılar 2 Açı kalıpları 1 Açı kalıpları 2/ Örnekler Ay Düğümleri Tutulmalar Tutulmalar /Örnek Juno Chiron Sabit Yıldızlar Örnek Harita

Kimler Katılabilir?

Astroloji kursuna katılmak için herhangi bir ön koşul gerekmemektedir. Astrolojiye ilgi duyan, Astrolojik bilgisini geliştirmek isteyen ve Astrolojiyi farklı şekilde yorumlamak isteyen herkes Astroloji eğitimlerine katılabilir.