Gündüz Gece
Gold

Biyometrik Yüz Okuma ve Profil Tanımlama Uzmanlık Eğitimi

Altınbaş & Uluslararası Akrediteli Sertifikalı
40 video

"Profil Analistliği"

“İnsan, tarih boyunca kendini ve çevresindeki bireyleri kişilik, davranış ve potansiyel odaklı anlama, anlamlandırma ve tanımlama ihtiyacı duymuştur.” Bu ihtiyaç, insan kaynaklarından personel seçimine, suç ve güvenlikten satışa, liderlikten personel seçimine, hukuka, yönetimden siyasete hemen hemen insan ilişkisi olan her alanda gün geçtikçe daha fazla belirmiştir. Profil analistliği; bireylerin yüz, mimik, jest, ses, koku, kıyafet, dövme, aksesuar gibi unsurlarını; beden dillerini ve anatomik özelliklerini (Kısa, orta ve uzun vadeli değişimler) birleştirerek tamamen bilimin ışığında, bilimin ortaya koyduğu bulgu ve deneysel yöntemleri kullanarak bireyi/bireyleri ihtiyaca dönük anlamak için kullanılan tekniklerin bir araya getirildiği özel bir meslek dalıdır. Antropolojiden davranış bilimine, kriminolojiden hukuka, biyolojiden, tıptan dilbilimine, psikolojiden sosyolojiye kadar birçok bilimden beslenir. Biz de hazırladığımız Biyometrik Yüz Okuma Temel ve Uzmanlık Eğitimleri ile size bu yolcukta rehberlik etmeyi amaç ediniyoruz.Biyometrik Yüz Okuma ve Profil Tanımlama Uzmanlık Eğitimi Nedir ?


Profil Tanımlama; bireylerin yüz, mimik, jest, ses,koku, kıyafet hatta anatomik özellikleri ile beden dillerini deneysel yöntemler kullanarak kişilik, karakter gibi geniş, anlık duygular gibi reflektif davranış ve unsurlarını anlamak için kullanılan tekniklerin bir araya getirildiği özel bir daldır. İnsanların iç alemlerini dışarıya nasıl yansıttığıyla ilgilenen bu dal, binlerce yıl öncesine dayanan insan sınıflandırma arayışının bilimsel araştırmalar sonucunda ortaya konulan bulgularıyla çalışır. Profil tanımlama nedir? Profil tanımlama ne demek? Sorularını açıklığa kavuşturduk. Peki profil tanımlamanın amacı nedir? Sözsüz iletişimin derinliğine giden profil tanımlamanın amacı;insan kaynaklarından güvenliğe, satıştan eğitime, psikolojiden liderliğe kadar insani ilişkilerin olduğu hemen her meslekte kullanılabilir bilgileri harmanlayarak sizlerle paylaşmaktır. Günümüzde MCI, General Electric, American Airlines gibi dev şirketler, FBI, CIA gibi dev kurumlar, teknoloji devleri, ünlü psikiyatrlar yüz analizi ile ilgili hizmet ve eğitimler sayesinde doğru işe doğru eleman ve üst düzey yönetici seçmektedirler. Amerika’da üst düzey yöneticilerin %80′inin bir şekilde bu eğitimlere katıldığını söylemesi de popülerliği artırmaktadır. Dünyanın en prestijli, yüze yakın üniversitenin yapmış olduğu binlerce deneyler ile %93 doğruluk payına ulaşan bu eğitimi sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Profil Tanımlama Ne İşe Yarar?

Profil Tanımlama Eğitimi; kendinizi daha iyi tanımanıza,diğer insanların potansiyellerini daha iyi fark edebilmenize, beden dili analizleri yaparak daha iyi bir güven ortamı oluşturmanıza, ikna kabiliyetinizin artmasına, size uygun personel, partner, arkadaş, takım üyesi,iş ortağı gibi kişileri seçmenize, daha uygun yorumlar yapabilmenize ve uyum sağlamanıza yarar sağlayacaktır. İleri Düzey Profil Tanımlama Eğitimi;mesleğinizde daha başarılı olabilmeniz gereken sözsüz iletişim becerilerini size kazandıracak bir eğitim olacaktır. Daha etkin bir şekilde olayları yorumlayabilir, yön verebilir ve bu olayları daha kolay aydınlatabilirsiniz.Özellikle 4 alanda da ileri düzey eğitime katılacaksınız. Güvenlik Satış Pazarlama-İkna Sağlık Psikoloji-Bilim Yönetim İnsan Kaynakları-Liderlik

Biyometrik Yüz Okuma ve Profil Tanımlama Nasıl Uygulanır?

İnsanın yaşamı boyunca edindiği deneyimler, onda bedensel izler bırakır. Bu izlerin en açık bir biçimde göründüğü alan, insanın yüz bölgesidir. İnsanlar, birbirlerinin yalnızca yüzünü inceleyerek, onların karakterleri ve eğilimleri hakkında önemli bilgiler elde edebilirler. Antroface de denilen bu Biyometrik Yüz Okuma ve Profil Tanımlama Yöntemi ile insanlar henüz konuşmaya başlamadan onlar hakkında önemli bilgiler elde etmek mümkündür. İnsan yüzünün tüm hatları ergenlik sonrasında oturur.Hangi alana ilgi duyulduğu, hangi alanda daha üretken ve başarılı olunabileceği gibi kişiye dair önemli ipuçları Biyometrik Yüz Okuma ve Profil Tanımlama Tekniği ile elde edilebilir. Bu teknik, bilimsel temellere dayanmakta,insan evrimini ve arketipleri esas almakta olan tamamen bilimsel bir yaklaşımdır. Bu teknik kendi içerisinde belli metodolojilere sahiptir. Bu metodolojiler, E-SEM Akademi ayrıcalığı ile siz değerli katılımcılarımızın erişimine açık olacaktır. Biyometrik Yüz Okuma ve Profil Tanımlama Eğitimi sırasında aşağıdaki hususlar konusunda yoğunlaşan bir eğitim verilmektedir: Yüzün genel görünüşünün yorumlanması, Yarılama tekniği, Saç şekilleri ile ilgili ipuçları, Kafa şekillerini yorumlama pratikleri, Çene şekillerine ilişkin bilgiler, Gözler, kaşlar, alın, kulaklar, ağız ve dudaklar hakkında açıklamalar yapılacaktır. Eğitimin asıl hedefi olan bu bilgilerin Biyometrik Yüz Okuma Analizi için nasıl yorumlanabileceği de eğitim dahilinde anlatılacaktır. Uzmanlar tarafından verilen eğitimlerimiz sonrasında siz de Biyometrik Yüz Okuma ve profil tanımlama Kursu alabilir ve Biyometrik Yüz Okuma ve Profil Tanımlama Sertifikasına sahip olarak bu bilgilerinizi kullanabilirsiniz. Profil tanımlamada ileri düzey eğitiminin temel amacı;profil tanımlama temel eğitimine katılmış bireylerin bu eğitimlerini mesleki bilgilerle birleştirmelerini, alacakları eğitimi hedefleriyle konumlandırmalarını ve kendi alanlarında kullanmalarını sağlayan bir program olmaktır. Bu uzmanlık alanlarını dört başlıkta toplamaktayız. Ve katılımcılar 4 ana başlığı da alacaklardır.

İleri Düzey Biyometrik Yüz Okuma ve Profil Tanımlama Sertifikasını Nerelerde Kullanabilirim?

Bu eğitime katılan bireyler çeşitli kurum ve kuruluşlarda Profil Tanımlama uygulamaları yapabilirler. Seminer,panel, konferans çalışması yapabilir, kurum ya da bireylere konusunda danışmanlık hizmeti sağlayabilirler. Eğitimin getirdiği kazanım ve yeterlikler ile değerlere uygun şekilde kendi iş yerlerinde de çalışabilirler.

Biyometrik Yüz Okuma ve Profil Tanımlama Uzmanlığı Eğitimini Neden GOLD Akademi’den Almalıyım?

İleri Düzey Profil Tanımlama eğitimi, dünyanın her yerinde deneysel yöntemlerle uygulanan bir alandır. 21. yy’ın teknolojik gelişmeleri neticesinde,çevirim içi hizmetinde sunulduğu bu alanda alacağınız İleri Düzey ve Temel Düzey Profil Tanımlama Online eğitim yaklaşık 70 saat sürmektedir. Bu süre zarfında videolar ile zenginleştirilmiş bir çevrim içi eğitimin yanı sıra okuma dokümanlarınız da ek olarak paylaşılacaktır. Eğitim içerisinde canlı yayınlarında olacağı gibi yüz yüze workshop eğitimler ile de eğitmenimiz tüm sorularınızı yanıtlayacaktır. Uzmanlık eğitimini tamamlamış ve Üniversite belgesi alan tüm kursiyerlerimiz Türkiye İlk ve Tek olan '' Profil Analiz Uzmanları Derneği'' ne üyelik için başvuruda bulunabileceklerdir.

KRİMİNAL PROFİLLEME EĞİTİMİ
Kriminal profilleme; sistemli bir şekilde verileri bir araya getirip tahminde bulunarak suçlu kişi ya da kişiler hakkında belirli kişilik özelliklerinin tanımlamak için dil, iletişim, sosyoloji, antropoloji, psikoloji, davranış bilimleri, kriminoloji, biyoloji, istatistik gibi bilimlerle beslenen spesifik bir alandır. Dünyada kriminal profilciler ve süreçleri; suçlu profili ile pratikte meşgul olan profesyoneller, adli bilimciler, iletişim bilimciler, sosyal bilimciler ve psikologlar, davranış bilimcilerden oluşan geniş spektrumlu bir araştırmacı grubunu içerir. Bu alanı; suç ve suçlular ile ilgili merakı olan her bireyin bilmesi gereken temel bilgileri veren bir programla birleştirmek istedik. Adli bir sanat ve multi disiplin bir alan olan kriminal profilleme eğitimimize; sosyal araştırmalar yapan bireylerden, iş hayatında hile konusunda bilgi sahibi olmak isteyen bireylere, konuyla ilgili yazar olmak isteyen bireylerden, polisiye film izlemekten keyif alan bireylere kadar geniş bir yelpazede bilgiler serpiştirdik. Bu programa katılmanın ilk şartı profil tanımlama temel eğitimine katılmaktır.


Biyometrik Yüz Okuma ve Profil Tanımlama Uzmanlık Eğitimi İçeriği

Profil Tanımlama Nedir, Ne Değildir? Reflektif Profil Tanımlama, Beden Analizleri, Yüz Analizleri, Jest ve Mimik Analizleri, Yalan, Statik Profil Tanımlama, Hormonlar, Bedensel Çıkarımlar, Psikofizyolojik Nedenler, Ses, Kıyafet, İnsan Sınıflandırılması, İleri düzey reflektif profil tanımlama, İleri düzey Beden Analizleri, İleri düzey Yüz Analizleri, İleri düzey Jest ve Mimik Analizleri, İleri düzey Yalan Analizi, İleri düzey Statik Profil Tanımlama, İleri düzey Hormonlar, İleri düzey Bedensel Çıkarımlar, İleri düzey Psikofizyolojik Nedenler ve çıkarımlar, İleri düzey Ses Analizi, Kokular, İleri düzey Kıyafet Okuma, renkler, İleri düzey İnsan Sınıflandırılması, Kriminoloji Suç - Kriminoloji Suç ve Suçlu Arasındaki İlişki Suç Sosyolojisi Suç Antropolojisi Suç Psikolojisi Suç ve Ekonomi Suç Biyolojisi Suç ve Davranış Bilimi Suçlu Profilleme

Kimler Katılabilir?

Başta;
İnsan Kaynakları Uzmanları,
Emniyet Personelleri,
Özel Güvenlikçiler,
Askerler,
Satış Uzmanları,
Eğitmen ve Öğretmenler,
Ruh Sağlığı Uzmanları,
İletişim Uzmanları,
Reklamcılar,
Kişisel Gelişim Uzmanları,
Koçlar,
Basın Mensupları ve Yöneticiler olmak üzere konuya ilgi duyan herkes bu eğitimi alabilir.