Gündüz Gece
Gold

Diksiyon Eğitmenliği Eğitimi

Altınbaş & Uluslararası Akrediteli Sertifikalı
17 video

"Üslûp düşüncenin elbisesidir."
Lord Chesterfield

Konuşmak herkesin harcı ama güzel, etkili ve doğru konuşmak çok az kişinin elde edebildiği bir beceridir. Bu beceriyi insanların elde edebilmelerine katkı sağlamak isteyen, öğretmeyi seven tüm ilgililere açık olan eğitimimizde bir eğitmenin ihtiyaç duyabileceği türden bilgileri özellikle diksiyon ve hitabet konularıyla harmanlayarak sizinle paylaştık. Diksiyon eğitmeni yetiştirme programımızın amacı diksiyon dersleri almanız değildir. Başkalarının diksiyonunu geliştirmeniz için gereken alt yapıyı oluşturmanızdır. Bu eğitimle insanların hayatına dokunabilirsiniz.


Diksiyon Eğitmenliği Eğitimi Nedir ?

Diksiyon, her şeyden önce kendimizi tanıtma biçimimizdir. Diksiyon kişiliğinizi hatta kalitenizi de yansıtmaktadır. Konuşma tarzınız dış görünüşünüzün ardından karşınızdaki kişiye kendinizi etkili bir şekilde tanıtabileceğiniz en etkin yoldur. Düzensiz bir konuşma insanların sizin hakkınızda yanlış fikirlere sahip olmasına neden olabilir. Günümüzde birçok insan bu ve buna benzeyen nedenlerle diksiyonuna daha çok önem veriyor. Fakat bu konudaki eksiklerini tamamlayabilmek için yer, kişi ve kurum bulmakta zorlanabiliyorlar. Ülkemizde bu eksikliği gidermek için açtığımız bu kursun,diksiyonu geliştirmek amaçlı olmadığını ve tamamen diksiyon eğitmenliği üzerine odaklandığını unutmamanız temennisindeyiz.

Neden Diksiyon Eğitmenliği?

Diksiyon eğitici eğitimine katılmanız için yüzlerce neden yazabiliriz. Lakin, bunları ayıklamak için kendinize birkaç soru sormanızı rica ediyoruz.
* Diksiyon problemleri yaşayan bireylere yardımcı olmak ister miyim?
* İletişim, dil, ses, konuşma, hitabet ve toplum önünde konuşma gibi alanları seviyor muyum?
* İnsanların hayatlarına dokunmayı, onlara güzel olan bir şeyleri öğretmeyi seviyor muyum?
Bu sorulara cevabınız “evet” ise bu eğitimi kaçırmamanızı öneririz.

Diksiyon Eğitmenliği Eğitimini Neden Gold Akademi’den Almalıyım?

Eğitimimiz 70 saat sürecektir. Eğitim sonunda başarılı olan kişiler Diksiyon Eğitmenliği Sertifikası alacaktır. Bu süre zarfında videolar ile zenginleştirilmiş Diksiyon Eğitmenliği online eğitimi yanı sıra, okuma dokümanlarınız da ek olarak paylaşılacaktır. Üstelik, Altınbaş Üniversitesi ve Uluslararası Akreditasyona sahip Educert onaylı sertifika ile tüm Türkiye ve uluslararası mecrada tanınma şansına sahip olacaksınız.


Diksiyon Eğitmenliği Eğitimi İçeriği

Diksiyon Nedir, Ne Değildir? Solunum Egzersizleri Dil ve Ses Organları Diksiyon Eğitimlerinin Nasıl Yapılacağı Toplum Önünde Konuşma Beden Dili Hitabet Harflerin Çıkışı Heceleme Kelimeler Cümleler Metin Okuma Ses Eğitim Modülleri

Kimler Katılabilir?

Diksiyon Eğitmenliğini meslek edinmek isteyenler,
Mevcut mesleklerinin yanında Diksiyon Eğitmenliğini profesyonel olarak yapmak isteyenler,
Diksiyon Eğitmenliği sırasında uzman yaklaşımları kullanmak isteyen profesyoneller,
Diksiyon bilgileri kullanımında etkin ve başarılı olmayı amaçlayanlar,
Diksiyon becerilerinin uygulanmasındaki başarının artmasını isteyenler,
Diksiyon konusunda ekibinin daha etkin olmasını amaçlayanlar ve en az Önlisans mezunu kişiler Diksiyon Eğitmenliği programına Katılabilirler.
En az Önlisans mezunu herkes katılabilir.