Gündüz Gece
Gold

Duygusal Zeka ve Mikromimik Uzmanlık Eğitimi

Eğitmen:Umut Esen
Altınbaş & Uluslararası Akrediteli Sertifikalı
17 video

Bugün kaç kişi ile konuştunuz? Muhtemelen çoğu yalan söyledi size ve bunu birden çok kez yaptılar.

Kabullenmesi güç bir gerçek olsa da ne yazık ki en yakın arkadaşlarınız ve iş arkadaşlarınız düzenli olarak yalan söylüyorlar. Yapılan araştırmalara göre, insanların yaklaşık %60’ı, 10 dakikalık tipik bir sohbet esnasında ortalama 2-3 yalan söylüyor. İnsanların yüzlerine bakarak duygularını anlamak, sözlerinden ve beden dilinden doğru söyleyip söylemediklerini anlamak, duyguları okuyup yönetebilen ve mülakat tekniklerine hakim bir uzman olmak ister misiniz? Bu ilgi çekici eğitimimizde hem özel yaşamınız hem de meslek hayatınız için benzersiz bilgi ve yetkinlikler edineceğiniz harika bir uzmanlık alanı sizi bekliyor. Bol örnekler, alıştırmalar, görseller ve bu işin en iyi olan bir eğitmenle siz de Duygusal Zeka ve Mikro Mimik uzmanı olmak istiyorsanız doğru adrestesiniz


Duygusal Zeka ve Mikromimik Uzmanlık Eğitimi Nedir?

Mikro mimik, yüzümüzde saniyenin 1/20’si kadar sürede istem dışı oluşturduğumuz ifadedir. Günümüzde, özellikle son 10 yıldır, tüm dünyadaki güvenlik personelleri, insan kaynakları uzmanları, yöneticiler ve satış profesyonelleri tarafından duyguları anlamada ve güvenilirliğin doğrulanmasında en etkin yöntem olarak kullanılmaktadır. Güvenlik sektöründe şüphelilerin sorgulanmasından vize onaylarına kadar birçok süreçte yalanı yakalamada, yalan makinesinden bile çok daha güvenilir sonuçlar verdiği kanıtlanmıştır.
Mikro Mimik uzmanlığı ile satışta müşterinin yüz ifadesinden beklentisini anlamak, insan kaynakları için doğru personelin seçimi, iş hayatında diğerlerinin duygularının yorumlanabilme becerisinin kazandırılması mümkündür. Aynı şekilde özel hayatta da karşıdakinin duygu ve düşüncelerini yorumlamada çok önemli bir iletişim beceresi olarak kullanılmaktadır.
Bu eğitimde ayrıca modern çağdaki en geçerli nitelik olan duygusal zekanın derinlikleri ile başlayarak farklı kişilik tiplerini, manipülasyon tekniklerini, karşımızdakinin sözlü ve sözsüz mesajlarını algılamayı, anlattıkları kadar anlatamadıkları ve hatta belli etmek istemediği gerçek duygularını anlamayı öğreneceksiniz. Mikro mimik ve diğer tüm duygusal okuma tekniklerini bir bütün olarak değerlendirebileceğiniz bol görsel, örnek videolar, alıştırmalar ve ödevlerle uzman yetkinlik düzeyine ulaşmanızı hedefliyoruz.


Duygusal Zeka ve Mikromimik Uzmanlık Eğitimi İçeriği

Duygusal zekanın kapsamı ve önemi Duygusal zekayı geliştirmek Duygusal zeka ile nitelikli bir insan olmak EQ ve IQ’yu birlikte kullanabilmek Temel iletişim nitelikleri Sözsüz iletişimin önemi Beden dilini anlamak ve yorumlamak Beden dilini etkin kullanmak Mikro ifadelere giriş Mikro mimikler ve anlamları Mikro mimikleri algılamak Mikro mimikleri yorumlamak Sözel ifadenin yorumlanması Sözel ifadelerin doğruluğunu anlamak Mülakat, münazara ve sorgu teknikleri Yalan nasıl yakalanır? Bağlam değerlendirmesi ve yanıltan durumlar Farklı kişilik tipleri Manipülasyon teknikleri ve bunlardan korunmak Fotoğraf ve görseller üzerinden değerlendirme örnekleri Videolar üzerinden değerlendirme örnekleri Cevabı sonraki modüllerde olan ödev ve alıştırma videoları

Kimler Katılabilir?

İnsan Kaynakları Uzmanları
Profesyonel Koçlar,
Psikologlar,
Psikiyatristler,
Yöneticiler,
Denetçiler,
Avukatlar
Adli vaka çalışanları,
Satış personelleri,
Eğitimciler / öğretmenler,
Daha iyi ebeveyn olmak isteyen anne ve babalar / anne baba adayları
İnsanlarla doğrudan iletişim kuran tüm meslek sahipleri ve adayları
İnsanları anlamak ve üst düzey iletişim kurmak isteyen herkes