Gündüz Gece
Gold

EFT Eğitimi

Eğitmen:Sevgi Keleş
Altınbaş & Uluslararası Akrediteli Sertifikalı
18 video

Evrende enerjin kadar varsın...

Bioenerji ve Duygusal Olarak Özgürleşme Teknikleri Uygulayıcılığı ve Uzmanlığı 21. yüzyılın en ihtiyaç duyduğu, en pozitif katkı aldığı, hızla dönüşümünüzü gözlemlediğimiz dersleri olmaya devam ediyor. ‘”Günlerce olumla yaptım ama pozitifleşemedim. Yaşama enerjim değişmedi.” Dediğiniz oluyor mu? Cevap evetse mucize şimdi başlıyor… Yaşamınızda oluşan her durum siz farkında olmasınız da enerjinizle ilişiktir. Evren enerjinize cevap verir. Şimdi bir düşünün enerjiniz evrene nasıl titreşiyor? Enerjiniz yüksek olduğunda daha pozitif, daha neşeli ve yaşamı daha kolay deneyimliyorsunuz değil mi? Siz negatif olduğunuz da ise her şey sanki daha dağınık, daha negatif, yaşam sanki daha zor geliyor değil mi? Aslında yaşam aynı burada fark etmeniz gereken şey enerjiniz. Her insan ellerinde, kalbinde, ruhunda, benliğinde mucizeler taşır. Bu mucizeler doğru zamanda, doğru şekilde açığa çıkabilirse pozitif sonuçlar kaçınılmaz olur. Yapılan birçok araştırma pozitif olan, akışta kalan negatifliklerden özgürleşen bireylerin, daha sağlıkla, huzurla, neşeyle yaşamını sürdürdüğünü göstermektedir. 2015 yılı itibarıyla ülkemizde pozitif enerji temelli eğitimlere olan talep artmıştır. Kişisel gelişim derslerinde öncü olan kurumumuz ise sizlere en iyi eğitimi en pozitif kaynaktan verebilmek için çalışmış, kendi ekolü ve marka tescili ile sizlere tertemiz, pozitif bir eğitim hazırlamıştır. Enerji eğitimleri ve duygusal özgürleşme eğitimleri daha fazla akış ve soyut temelli olduğu için, enerjinizin temizliği sizin hayat akışınıza sağlayacağı kolaylık ve ellerinizle ulaşacağınız mucizelere tanıklık edebilmeniz çok önemlidir. Yaşamınızı güzelleştirmeye markalaşmış bir ekol ile devam edebilirsiniz. Hayatın renkli, daha bolluk içinde, sevgiyi daha fazla hissettiğiniz, kendi öz değerinizi fark ettiğiniz, daha mucize dolu halini görmeye hazır mısınız? Hazırsanız ailemize hoş geldiniz. Şimdi kendinize dikkatle bakın yakın zamanda bambaşka biri olacaksınız…

EFT Eğitimi Nedir ?

“Emotional Freedom Techniques” isimli Duygusal Özgürleşme Tekniğidir. EFT, Gary Craig isimli, Stanford Üniversitesi mezunu bir mühendis tarafından geliştirildi. Kendisi aynı zamanda, tanınmış bir NLP (Neuro Linguistic Programming) uzmanıdır. EFT tüm Dünya’da %97 başarı gösteren duygusal özgürleşme tekniğidir. Kısaca iğnesiz akupunktur ve duygusal bir egzersiz olarak tanımlamak mümkün. Enerji bedenimizdeki akımlar EFT ile yeniden düzenlenebilir. Ruhsal ve bedensel olarak ağrıların enerji yükünden kurtulabiliriz. Her ağrı her üzüntü yaşamımızda negatif blokaj oluşturur. Bu blokajlarda bizlere stres, korku, endişe, fobi, ağrı vb. olarak geri döner. Çalışmalar EFT nin duygusal özgürleşmeyi desteklediğini göstermektedir. EFT eğitimi almış kişiler tarafından uygulanmalıdır. EFT her tür duygusal ve zihinsel negatif enerjinin uygulandıktan kısa bir süre sonra ortadan kalkması durumundan dolayı yaygın olarak tercih edilir. Bedenimizdeki akupunktur noktalarını parmak uçlarıyla belli ritmik hareket ve tempoyla vurulması şeklinde uygulanan enerji çalışmasıdır. İfade edilmemiş tüm olumsuz duygular - kinin enerji döngüsünde tıkanıklığa sebep olur. Kendi döngüsünde akamayan enerji kişide zihinsel, ruhsal, duygusal olarak negatif hissetmesine yol açar. EFT ile o bölgelerdeki enerji akışı dengelenir ve blokaj kalkar bu sebeple hızlıca sonuç alınır. Eğitimlerimizin içeriğinde, canlı yayınlarında ve yüz yüze eğitimlerinde tıbbi çalışma, tedavi gibi yöntemler kullanılmamakta ve öğretilmemektedir.

EFT EĞİTİMİ HAKKINDA

EFT eğitimi, duygusal arınmayı sağlayanbir enerji alanı olarak bilinmektedir. Günlük hayat içerisindeki stres ve kaygıdurumlarının bedenimizde bıraktığı olumsuz etkilerden arınmak için uygulanmaktaolan bu eğitimin alınmasının ardından danışanlar özelinde uygulamak mümkünolmaktadır. EFT eğitimialarak uzman olan kişiler; depresyon, kaygı, stres gibi durumlarla karşılaşanve başka bir tedavi yönteminden sonuç alamayan danışanlara yönelik iyileştiricitedavileri uygulama yetkisine sahip olmaktadırlar.

EFT Uygulamalarına Neden İhtiyaç Duyulur?

EFTuygulamalarına ihtiyaç duyulan alanlardan bazıları şu şekilde sıralanmaktadır: · Olumsuzduygular yaşayan ve bu duygularla başa çıkmakta zorluk çeken kişilerinduygularının düzenlenme sürecinde · Anksiyete,depresyon, öfke kontrol problemi gibi alanlarda klinik destek almakta olankişileri destekleme sürecinde · Travmasonrası stres bozukluğu tanısı alan kişilerin bastırılan duygularının sağlıklıbir biçimde su yüzüne çıkarılma süreçlerinde · Kendinedair olumsuz düşünceleri olan, öz yeterlilik becerisi gelişmemiş kişilere özgüven kazandırma süreçlerinde · Fizyolojikanlamda kronik ağrıları ya da kasılmaları olan kişilerin tedavi edilmesüreçlerinde · Maddebağımlılıklarına ilişkin tedavi almalarına rağmen herhangi bir sonuç alınamayandurumlarda

EFT Tekniğinin Uygulama Biçimleri Nasıldır?

EFT eğitimi alan kişilerin uygulama yapmak içinaldıkları eğitim içeriklerinde, beden masaj uygulamaları bulunmaktadır. Vücudaenerji giriş çıkışı olan noktaların tespit edilmesinden sonra bu enerjininsağlıklı bir şekilde yönetilmesine yönelik fizyolojik uygulamalaryapılmaktadır. Uygulamalarbedensel teknikler içermesi nedeniyle bir danışana uygulandığı gibi aynızamanda kişinin kendi kendisine de iyileştirme amacıyla uygulanması mümkün olmaktadır.

EFT Eğitim İçeriklerinde Neler Vardır?

EFT eğitimleri, fizyolojik muayeneleri veuygulamaları içeren pratik eğitimleri kapsamakla beraber, EFT tekniğinin çıkışnoktası olan kuramsal bilgilerin de detaylı bir biçimde sunulduğu eğitimprogramları olarak bilinmektedir. Kurumumuztarafından verilmekte olan EFT sertifika programları sonrasında uygulayıcısertifikası almak isteyen kursiyerlerimizin, eğitim modüllerini başlangıç veileri seviye olmak üzere tamamlamaları gerekmektedir. Başlangıç eğitimlerininbaşarılı bir şekilde tamamlanmadığı durumlarda, kuramsal alt yapı olmayacağıiçin ileri düzey eğitimlerin alınması mümkün olmamaktadır. Uygulayıcı sertifikaalmak isteyen kursiyerlerimizin EFT eğitimaşamalarını sırayla tamamlamaları gerekmektedir

EFT’ nin KULLANIM ALANLARI

Olumsuz İnançlar: (“Talihsizim”, “Yalnızım”, “Beceriksizim”, “Babana bile güvenme”, “Para bana gelmez”, "Hiç kimseye güvenemem", "Bütün erkekler aldatır"…)
Olumsuz Duygular:(Stres, öfke, korku, endişe, acı, üzüntü, suçluluk, güvensizlik, korku, nefret, kıskançlık, fobi, panik atak, depresyon ...)
Bedensel Sorunlar:(Alerjiler, sırt ve bel ağrıları, kabızlık, cinsel sorunlar, şişmanlık, karın ve mide ağrıları...)
Duygusal Travma:(Kaza, cinsel taciz, terk edilme, işten çıkarılma, yakınını kaybetme, haksızlığa uğrama...)
Ruhsal Gelişim:(Dinginlik, dengeli ilişkiler, sevecenlik, affetmek, sevgi ve hoşgörü geliştirme...)
Madde Bağımlılıkları:(Sigara, alkol, yemek, alışveriş...)
İlişki Sorunları:(Cinsel Sorunlar, boşanma, insan bağımlılığı...)
Hedef Belirleme:(İşyerinde, ilişkilerde, kazanç düzeyinde, projelerde, toplumda yer belirlemede, hayat amacını gerçekleştirmede...)
Performans Artırma:(Sınav, iş, spor, sanat alanlarında, kolay odaklanma, yaratıcılık, disiplin geliştirme, verim artırma...)
Cocuk ve Ergen Problemlerinde (yemek, uyku ders vb.)

NEDEN BU EĞİTİME KATILMALIYIM

Sıkışmış, üzüntü dolu bir yaşam sadece benzerini çeker etrafına. Eft eğitiminde yaşam kalitenizin nasıl arttıracağınıza enerjinizi nasıl yükselteceğinize uzun uzun işledik. Eft yöntemi ile kendinize ve çevrenize katkınız muazzam olacaktır. Profesyonel anlamda çalışacak kursiyerlerimiz için 1 de EFT seansı hazırladık. Bir seans nasıl yürütülür danışan-müşteri ilişkisi nasıl ve danışan eft deneyiminde neler yaşıyor bunları paylaştık. Süpervizyon eğitimimizde ise eft seansı uygulamasını bizzat hocamız tarafından deneyimleyeceksiniz. Çalışmalarımız tıbbi içerikli değildir. Tedaviye yönelik çalışma yapılmamaktadır.


EFT Eğitim İçeriği

EFT Nedir? EFT Uygulanması? EFT Vuruş İfadeleri Oluşturmak EFT Çalışması Gündemi Tanımlamak Setup İşlemi Duygulara Odaklanarak Enerjisine EFT yapmak? Hisler, Olaylar , Düşünce Yada İnançlar Gündemin Sınıflandırılması Duygu Düzenindeki Enerjisel Blokajlar Düşünce Düzenindeki Enerjisel Blokajlar Davranış Düzenindeki Enerjisel Blokajlar Bilinç-Bilinçaltı Enerjileri ve EFT Çalışması Temel inançlara EFT Çalışması Üç Temel Savunma Mekanizması Birikmiş Duygullara EFT Korku, üzüntü,çaresizlik Duygularının Enerjisel Özgürleşmesi Duyguları Hissetmek ve Dönüşmek Soyut Kavramlara EFT Güvenmek,Değer Vermek, Başarmak,Utanmak Kavramlarının Temel Enerjilerinin Dönüştürülmesi Geçmiş Duyguların Enerjisini Dönüştürmek EFT yi Aktifleştirmek EFT ile Fobilerin Negatif Enerjisine Çalışmak Fiziksel Hastalıkların Negatif Enerjisini Dönüştürmek için EFT Kullanımı Çocuklarda ve Ergenlerde EFT Erteleme ve Mükemmeliyetçilik Durumlarının Enerjisini EFT ile Dönüştürme Yeme Alışkanlıklarına EFT Çalışması İlişkiler Üzerine EFT Çalışması EFT de Ustalaşma Teknikleri

Kimler Katılabilir?

Yaşam koçları
Nefes koçları
Doğum koçları
Psikolojik danışmanlar
Hayatında ki kısır döngüleri kırmak isteyen ve negatiflikleri atmak isteyen herkes
Yepyeni bir SEN ile tanışıp hayata merhaba demek isteyen herkes.