Gündüz Gece
Gold

Eğitici Eğitimi

Eğitmen:Umut Esen
Altınbaş & Uluslararası Akrediteli Sertifikalı
12 video

Hep öğrendiniz, artık bir şeyler öğretmeye başlama sırası sizde!

Uzmanı olduğunuz konuda siz de eğitimler vermek ve ilgi çekici sunumlar yapmak istiyorsanız MEB onaylı eğitimimiz tam size göre. Bilmek ile bildiğini diğer insanlara aktarabilmek bambaşka şeylerdir. Sınıf kontrolünden etkili konuşmaya, özgüven kazanmaktan etkili oyunlara, ilgi çekici sunumlardan öğrenme tekniklerine kadar ihtiyacınız olan her şey bu eğitimde! Eğitim sırasında bilgi ve beceri kazanımlarını öğrenmenin ötesinde, iyi bir eğitim nasıl olur sorusunun cevabını alanında ülkenin en iyisi olan eğitmenimizin anlatımıyla bizzat deneyimleyeceksiniz.


Eğitici Eğitimi Nedir ?

Bu eğitimimiz, uzman olduğu konuda eğitmen olmak isteyen veya mevcut işinde zaman zaman eğitim vermek durumunda olan bireylerin eğitim sürecini tasarlayıp yönetebilmesini ve nitelikli bir eğitici olmasını sağlamayı hedeflemektedir. Ayrıca etkin sunum yapmak ve topluluk önünde konuşmak isteyen kişilere bilgi, beceri ve bakış açısı kazandırmayı da amaçlamaktadır. Modern çağ insanının ilgisini çekecek,motivasyonunu diri tutacak, çağdaş eğitim yöntem ve araçlarını işlevsel şekilde kullanabilecek, iletişimi yüksek, sınıf yönetimi güçlü ve öğretme becerisi üst düzey eğitmenler yetiştirmek amacıyla hazırlanmış bir programdır.

Eğitici Eğitimi Sertifikasını Neden SEM Akademi’den Almalıyım?

Eğitici Eğitimi katılım sağlamak isteyen bireyler için eğitim kurumumuzda pek çok avantaj bulunmaktadır. Öncelikle Eğitici Eğitimi online eğitim sayesinde Türkiye’nin her yerinden kurslarımıza katılım gösterebilirsiniz. Bunun için sistemimize kayıt olmak yeterlidir. Eğitim süresi boyunca derslere kaliteli şekilde katılım gösteren kursiyerlerimizin insan kaynakları ve eğitimleri konusunda kendilerini geliştirmeleri mümkündür. Eğitimimiz 40 saat sürecektir. Eğitim sonunda başarılı olan kişiler Altınbaş Üniversitesi ve Educertonaylı Eğitici Eğitimi Sertifikası alacaktır. Kursumuzun eğitim sürecinin tamamlanması,yapılan sınavlardan sonra netice vermektedir. Sınavlar, özellikle uzaktan eğitim alan kursiyerlerimiz için online şekilde yapılmaktadır. Yineleme imkânı da bulunan sınavlardan geçilmesi, mevzuatlara göre sertifika almaları gereken kursiyerlerimizin büyük oranda işine yaramaktadır. Çünkü eğitim kurumumuz Uluslararası Akreditasyona sahip Educertonaylı ve İstanbul Altınbaş Üniversitesi sertifikasını sınavları geçen her katılımcısına vermektedir.


Eğitici Eğitimi İçeriği

Eğitimin Temel Kavramları Yetişkin Eğitimi Öğretimin Ana İlkeleri Bir eğitici olarak rolüm Nitelikli Bir Eğiticinin Özellikleri İnsanlar Nasıl Öğrenir? Farklı Öğrenme Stilleri Yetişkin Öğrenme Stilleri Farklı öğrencilere uygun eğitim tasarlama Eğitim Yöntemleri Eğitim ihtiyaçlarının belirlenmesi Eğitimde hedef belirleme Eğitim Tasarımı İşbirlikçi Öğrenme Doğrulama ve Değerlendirme Aktivite Örnekleri Etkin/ katılımcı öğrenme Öğretme / Öğrenme Yaklaşımları Eğitim Uygulamasının Geliştirilmesi İş Birliğine Dayalı Öğrenme Eğitimi Planlama Ortamı Hazırlama Soru Sorma Teknikleri Geri Bildirim Verme ve Alma Eğitim Sırasında Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler Etkili Sunum için hazırlık Sunum içeriği ve sunum anı Sık Yapılan Hatalar Başarılı Grup Çalışması Grup Motivasyonunu Artırma Zor Davranışların Yönetimi

Kimler Katılabilir?

Eğitmen olmak isteyenler
Mevcut işinde eğitim vermek durumunda kalanlar
Eğitimciler /Öğretmenler / öğretmen adayları
Topluluk önünde sunum yapmak isteyenler
Topluluk önünde konuşma yapmak isteyenler
Seminer vermek,atölye çalışması düzenlemek isteyenler
Takım liderleri,yöneticiler, koçlar
İSG çalışanları
Sağlık çalışanları
Antrenörler
İletişimi güçlü,daha nitelikli bir insan olmak isteyenler