Gündüz Gece
Gold

Eğitim Koçluğu Eğitimi

Eğitmen:Yonca Uslu
Altınbaş & Uluslararası Akrediteli Sertifikalı
24 video

Doğru yaklaşımlarla her öğrenci başarıya ulaşabilir!

Öğrenci koçluğu, tüm dünyada öğrencilerin performansını en üst düzeye çıkarıp başarılı ve mutlu olmalarını sağlamanın en geçerli yöntemi olarak kabul ediliyor.
Ülkemizde de okullar ve diğer eğitim kurumlarında giderek yaygınlaşan bir meslek olmanın yanında ailelerin çocukları için bireysel koçluk talep etmeleriyle popülerliğini hızla arttırıyor.
Siz de kendine has metodolojisi ve başarısı kanıtlanmış yaklaşımları bu mesleği uluslararası standartlarda edinmek istiyorsanız doğru yerdesiniz!


Öğrenci Koçluğu Nedir?

Koçluk, bireyin kendi farkındalığını kendi içindeki kaynaklardan bulup çıkartmasını teşvik ederek bu yolculukta ona destek olmayı hedefleyen hizmettir. Öğrenci koçluğu ya da eğitim koçluğu da bu anlamı ile öğrencilerin eğitim ve öğrenim hayatlarında onlara destek sağlamaya yönelik hizmetin kapsamıdır.

Eğitim Koçluğu Ne İşe Yarar?

Öğrenciyi bir birey olarak tanıma, Öğrencinin kendine özgü öğrenme yöntemlerini ve bireysel özelliklerini ortaya çıkarma, Öğrencinin çalışma alanında mevcutta olan ve potansiyeli ile ortaya çıkabilecek etkili,sistemli ve verimli çalışma özelliklerini belirleme, Öğrencinin başarısını engelleyebilecek unsurları ortadan kaldırma konusunda doğru adımları atmasını sağlama, Öğrencinin kendine olan özgüvenini kendisinin farkındalığını sağlayarak arttırma, Öğrencinin hayatında yer alan eğitim kurumu, aile ve kendisi arasındaki uyumu sağlama başlıkları tanımlanabilir.

Eğitim Koçluğu Nasıl Uygulanır?

Öğrenciyi motive etmeye, başarısını artırmaya yönelik yapılan tüm çalışmaların temelinde koçluk bulunur. Danışma sürecinde öğrenciyi motive eden şeylerin belirlenerek, gelecekte de kendisine fayda sağlayacak olanlar ve eklendiği zaman da bu faydayı artıracak olanlar tartışılır. Öğrenci koçluğu, diğer tüm koçluk başlıklarında olduğu gibi, konu çocukluk-ergenlik dönemini kapsadığı için büyük önem taşır. Eğitimci alt yapısı olmayan, eğitim kurumlarının ortamlarını bilmeyen ve psikolojik altyapısı olmayan kişilerin bu tip koçluğu yapmaları sakıncalıdır. Bu anlamda eğitim koçluğu hizmeti verecek olan koçun bu konularda bir alt yapısı, bilgi birikimi ve deneyimi olması gerekmektedir. Öncelikle velilerin, öğrenci koçlarının elinde sihirli bir değnek olmadığını kabul etmeleri gerekiyor.Öğrenci koçu öğrencinin aralıksız şekilde takipçisi olamaz, asli hizmeti bu değildir. Öğrenci koçu öğrenci adına karar veremez, öğrencinin karar verebilmesinde farkındalığını ve özgüvenini geliştirir. Öğrencinin değişim ve dönüşüm için bu yola çıktığını hatırlatır ve bu yolda aile ile uyum içinde destek sağlar.

Eğitim Koçluğu Eğitimini Neden Gold Akademi’den Almalıyım?

Eğitim Koçluğu eğitimi 100 saatlik bir programdır. Program sonunda başarılı olan kişilere Uluslararası Akreditasyona sahip Educert onaylı ve İstanbul Altınbaş Üniversitesi Onaylı Eğitim Koçluğu sertifikası verilecektir. Eğitim Koçluğu Online eğitim alacağınız süre zarfında videolar ile zenginleştirilmiş bir çevrim içi eğitimin yanı sıra, okuma dokümanlarınız da ek olarak paylaşılacaktır. Eğitim içerisinde canlı yayınların da olacağı gibi yüz yüze workshop eğitimler ile de eğitmenimiz tüm sorularınızı yanıtlamaya çalışacaktır. Üstelik, Altınbaş Üniversitesi ve Uluslararası Akreditasyona sahip Educert onaylı ve İstanbul Altınbaş Üniversitesi onaylı sertifikaları ile tüm Türkiye ve uluslararası mecrada tanınma şansına sahip olacaksınız.


Eğitim Koçluğu Eğitimi İçeriği

Tanışma, Giriş,Beklentiler, Koçluk Nedir/ Ne Değildir? Eğitim Koçluğu Nedir? Koçluğun Temel Kavramları, Koçluğun İlkeleri, Koçluk Çeşitleri(nişler), Anlaşma, Koçun Dili, Anda Kalmak, Etkin Dinleme, Geri Bildirim, Motivasyon, Stres Yönetimi, Doğru / Yanlış Yaklaşımlar, Koçluk Metodları, Yaşam Çemberi, Metafor, if /Varsay, Çapalama, Koçluk Metodları, Yeniden Çerçeveleme, Beyin Fırtınası, Değerler Testi, Dök İçini, Çoklu Zekâ Kuramı, Öğrenme Stilleri, Aile Türleri-1, Aile Türleri-2, Ebeveyne Koçluk, Veliye Destek, Ergen Psikolojisi ve Yaş Dönemleri, Algı Konumları, Öğrenme Aşamaları, Değişimin Şartları, Dikkat Eksikliğiyle Baş Etme, Zaman Yönetimi, GROW Modeli, Etkili Öğrenme Teknikleri, Etkili Öğrenme Teknikleri-2, Sınav Kaygısını Önleme, Verimli Ders Çalışma,

Kimler Katılabilir?

Eğitimciler,
Psikolojik Danışmanlar,
Psikologlar,
Sosyal Çalışmacılar,
Sosyologlar,
Profesyonel Koçlar,
Öğrenci ve aile konusunda uzmanlaşmak isteyen koçlar,
Eğitim Koçluğu alanında çalışmak isteyen kişiler,
Eğitimden alacağı bilgilerle kişisel gelişimine katkı sağlamak isteyen herkes.