Gündüz Gece
Gold

Doğum Koçluğu Eğitimi

Eğitmen:Aslı Başar
Altınbaş & Uluslararası Akrediteli Sertifikalı
19 video

Doğum; anne ve baba adayları için mucizevi bir süreçtir.

Bu süreçte anne adaylarına; gebelik, doğum ve doğumdan sonra karşılaşabilecek problemlere karşı “doğuma hazırlık eğitimi” almalarını sağlamak çok önemlidir.


Emzirme Koçluğu Nedir ?

Kolay ve heyecanlı olarak bilinen emzirme işlemi anneler için bazen zor durumlar haline gelebilmektedir. Bu gibi durumlarda anneler Emzirme Koçluğu nedir? Emzirme Koçluğu Ne Demek? Gibi sorularla araştırmalar yapmaktadır. Emzirme Koçluğu, bebeğini kucağına almaya hazırlanan; yeni doğum yapmış ve yeni bir sürece giren,heyecanlı, kaygılı, korkuları olan anneyi eleştirmeden ihtiyacı olan eğitimi vermek ve destek olmaktır.

Emzirme Koçluğu Ne İşe Yarar?

Annenin ve bebeğin konforunu sağlar. Lohusalık dönemi içerisinde olan anneye uygun beslenme – egzersiz ve bebek bakımı – emzirme konularında eğitim verir. Bu sayede annenin kendine olan güvenini artır ve bebeği ile daha kaliteli zaman geçirmesini öğretmiş olur. Emzirme koçluğu, doğumdan önce başlayarak doğumdan sonra da annelere yardım için bulunmaktadır. Bu konuda bulunan eğitim ve tecrübeli olarak doğru emzirme tekniklerinde yardımcı olmaktadır.

Emzirme Koçluğu Nasıl Uygulanır?

Emzirme koçluğu eğitimi alarak kaygılı annelerin ve babaların bebekleriyle mutlu bir şekilde zaman geçirmelerini mümkün kılabileceksiniz. Bebeğin meme algılaması Gittikçe zayıflayan ya da kilo alamayan bebeklerin olmasında Meme ucunu tutamayan bebekler için Doğru ve sağlıklı emzirme yöntemleri konusunda Süt saklama konusunda Birden fazla bebeklerinin olması ile emzirme koçları yardımcı olmaktadır.

Emzirme Koçluğu Sertifikasını Nerelerde Kullanabilirim?

Emzirme koçlarından yardım almak isteyen anneler; Bebeklerin meme tutmaması ile zorlanan anneler Sütlerinin kesildiğini düşünen anneler Sütünün yaramadığını zannederek süt vermekten vazgeçen anneler Göğüs ucu olarak uygun olmayan anneler Göğüs ucunda yaraların sürekli bulunduğu anneler Süt sağma ve saklama koşullarında uygun yöntemler öğrenmek isteyen anneler şeklinde daha birçok anneler ve anne adayları bulunmaktadır. Emzirme Koçluğu online eğitim konusunda uzman eğitmenler ile çalışan kurumumuz, eniyi şartlarda eğitim almanız ve emzirme konusunda kaygıları olan annelere sertifikalı olarak yardım etmenizi sağlayacaktır.

Emzirme Koçluğu Eğitimini Neden Gold Akademi’den Almalıyım?

Eğitimimiz 60 saat sürecektir. Eğitim sonunda başarılı olan kişilere Uluslararası Akreditasyona sahip Educert onaylı olan Emzirme ve Lohusalık Koçluğu Sertifikası verilecektir. Emzirme Koçluğu Online eğitim alacağınız süre zarfında videolar ile zenginleştirilmiş bir çevrim içi eğitimin yanı sıra,okuma dokümanlarınız da ek olarak paylaşılacaktır. Eğitim içerisinde canlı yayınların da olacağı gibi yüz yüze workshop eğitimler ile de eğitmenimiz tüm sorularınızı yanıtlayacaktır. Üstelik, Altınbaş Üniversitesi ve Uluslararası Akreditasyona sahip Educert onaylı sertifika ile tüm Türkiye ve uluslararası mecrada tanınma şansına sahip olacaksınız.


Doğum Koçluğu Eğitimi İçeriği

Danışmanlık becerileri Lohusalık dönemi Lohusalıkta beslenme Lohusalıkta egzersiz Yeni doğan özellikleri Yeni doğan değerlendirilmesi Yeni doğan bebek bakımı Anne sütünün önemi Doğum süreci ve emzirme Emzirme eğitimi Emzirme nasıl olmalı Emzirme ve anne sağlığı Emzirmenin desteklenmesi Emzirmenin değerlendirmesi Emzirme öyküsü nasıl alınır Emzirirken bebeğin izlenmesi Emzirme pozisyonları Yetersiz süt – ağlama – meme reddi Meme ile ilgili sorunlar Memeden süt sağma Bebeğin gelişimi Bebek uyku eğitimi Bebeklerde ilk yardım

Kimler Katılabilir?

Sağlık ile ilgili tüm bölüm öğrenci ve mezunları,
Psikologlar,
PDR’ler,
Besyo mezunları,
Sosyologlar,
Pilates ve Yoga eğitmenleri,
Profesyonel olarak Doğum Koçluğu yapmak isteyen yukarıdaki bölümler ve benzeri hamilelik, psikoloji, spor gibi bölümler okuyan veya mezun olan kişiler katılabilir. Eğitimimize sağlık bölümlerinden mezun ve öğrenci herkes katılabilir.
Eğitimimize sağlık bölümlerinden mezun herkes katılabilir.