Gündüz Gece
Gold

İşaret Dili Eğitici ve Tercümanlık

Eğitmen:Semih Güneş
Altınbaş & Uluslararası Akrediteli Sertifikalı
30 video

İşaret dili, bireylerin engelli olarak hayatlarını sürdüren kişilerle de iletişim kurmalarını sağlamaktadır. Bu nedenden ötürü hem iletişim kurulabilen kişi sayısının artması, hem de farklı iş imkânları nedeniyle, Türk İşaret Dili son zamanlarda pek çok kişi tarafından öğrenilmektedir.


İşaret Dili Nedir?

İşaret dili, bireylerin engelli olarak hayatlarını sürdüren kişilerle de iletişim kurmalarını sağlamaktadır. Bu nedenden ötürü hem iletişim kurulabilen kişi sayısının artması, hem de farklı iş imkânları nedeniyle, Türk İşaret Dili son zamanlarda pek çok kişi tarafından öğrenilmektedir. Bireyler işaret dili öğrenme aşamasında birtakım zorluklar yaşayabilmektedir. İşaret Dili Eğitici ve Tercümanlığı nedir? Konusu hakkında merak edilen, eğitim sırasında yaşanan zorlukları gidecek bir mertebe olduğunu söylemek mümkündür. Yani işaret dili öğrenmek isteyen bireyler İşaret Dili Eğitmenleri sayesinde öğrenim sürelerini daha da kısaltabilmektedir. Bu alanda kurumumuzdaki eğitimlerden biri olan Türk İşaret Eğitici ve Tercümanlık Seviyesi Eğitimi ön plana çıkmaktadır. İşaret Dili Eğitici ve Tercümanlık seviyesini tamamladıktan sonra; Bilir kişilik yapabilir, Yeminli Tercümanlık yapabilir, Halk Eğitim merkezlerinde eğitim verebilir Kamuda çalışan öğretmenlerimiz kendisine ek ders olarak ekletebilir, Kamuda veya gerekli olan özel kurumlarda işaret dili tercümanlığı yapabilirsiniz.

İşaret Dili Eğitici ve Tercümanlığı Nasıl Uygulanır?

Ülkemizde duyma engelli milyonlarca vatandaş bulunmaktadır. İşaret Dili Eğitici ve Tercümanlık online eğitimlerimiz sayesinde engellilerin de ortak yaşama katılması sağlanmaktadır. Özellikle, ön yargılı bakışlar zaman zaman engelli insanları zora sokmaktadır. Ancak eğitim koçluğu programımız dil eğitiminin yanısıra onların psikolojilerinin de anlaşılmasını sağlamaktadır. Bu sayede programımızın tamamlanması öğrencilerimizin sosyal hayat düşüncelerini de olumlu şekilde değiştirmektedir.

İşaret Dili Eğitici ve Tercümanlık Sertifikasını Nerelerde Kullanabilirim?

İşaret Dili Eğitici ve Tercümanlık seviyesine katılmak için, Temel Seviye İşaret Dili eğitimini tamamlamış en az Ön lisans mezunu olma koşulu vardır. 200 saatlik bir program olan İşaret Dili Eğiticilik ve Tercümanlık eğitimi işaret dilinde ki bilgi seviyenizi arttıracak ve size bu alanda meslek anlamında olanaklar sağlayacaktır. Bu eğitimle size vermek istediğimiz işaret dili ile ilgili bilgileri aktardıktan sonra, kamu kuruluşlarının tercümanlık için yaptığı sınavların simülasyonunu yaparak, sizlere kamu sınavlarından geçebilmeniz için nasıl çalışmanız gerektiğini de öğretiyoruz. Bu da sizin bu işe meslek olarak kendinizi adamanızı ve sınavlardan başarılı olmanız durumunda kamu kuruluşlarında işaret dili tercümanı olarak görev almanızı sağlayacaktır.


İşaret Dili Eğitici ve Tercümanlık İçeriği

İşaret Dili Genel Özellikleri İşaret ve Beden Dili İlişkisi İletişim ve Günlük Konuşma Dili TİD Özelliklerine Göre Cümleler TİD Cümlelerinde Ekler ve Zamanlar TİD Cümlelerinde Öğeler TİD’e[WK1] Göre Hazırlıklı ve Hazırlıksız Konuşma TİD Kurallarına Göre Çevirmenlik TİDBO Sınav Simülasyonu Çeşitli Bakanlıkların Sınav Simülasyonu Ve bu konuların dışında; Meslekler, Soyut, Somut Kavramlar, Jest ve Mimikler, Tek El, Çift El Kullanımı, Eş Seslilik, Olumlu Olumsuz Cümle Çevirileri, Basit ve Birleşik Cümleler, Zıt Anlamlı Terimler ve daha birçok işaret dili konusu işleyeceksiniz.

Kimler Katılabilir?

En az Önlisans Mezunu ve İşaret Dili Temel Seviye Sertifikası sahibi olan kişiler katılabilir.
İşaret Dili Eğitici ve Tercümanlık seviyesi 200 saatlik bir eğitim programıdır. Program sonunda başarılı olan kişilere Uluslararası Akreditasyona sahip Educert onaylı sertifika verilecektir.