Gündüz Gece
Gold

Kariyer Koçluğu Eğitimi

Eğitmen:Umut Esen
Altınbaş & Uluslararası Akrediteli Sertifikalı
24 video

Nasıl bir meslek edinmeliyim?
Bana en uygun iş ne?
Nasıl daha iyi bir kariyerim olabilir?
Kendi işimi mi kurmalıyım?
Nasıl daha çok kazanabilirim?

Günümüzün en önemli kariyer sorularını siz de çok kez duymuşsunuzdur. Peki insanları doğru cevaba ulaştırmak ister miydiniz? Cevabınız evetse bir kariyer koçu olarak her yaştan ve statüden insanın mesleki ve maddi başarısı için ona ilham verecek doğru bilgi ve teknikleri öğreneceğiniz harika bir eğitim sizi bekliyor. Uluslararası standartlarda tam donanımlı bir kariyer koçu olmak için hazırsanız hemen başlayalım! Çağın mesleği için geç kalmayın…


Kariyer Koçluğu Nedir?

Kariyer Koçluğu kişinin, iş hayatına ilişkin konulardaki farkındalığını artırmasına, yaşam amacı ve onunla bağlantılı olarak kariyer hedefleri konusunda netleşmesine, kariyerindeki gelişim ve dönüşüm için etkili olacak aksiyonların belirlenmesine yardımcı olan etkileşimli bir süreçtir.

Kariyer Koçluğu Ne İşe Yarar?

Hayatına yön vermeyi;
Vizyon, misyon ve hedefleri tanımlamayı;
Bu hedeflere ulaşmak için gerekli beceriler geliştirmeyi;
Gereken koşulları oluşturmayı;
Aynı zamanda sorumluluklarını da yerine getirmeyi;
Verimli bir çalışma hayatı sürdürebilmeyi;
Çalışma ortamını huzurlu ve mutlu kılmayı;
Özel ve profesyonel yaşamlar arasındaki dengeyi sağlamayı;
Öz disiplin sağlamayı;
Kaynaklarını daha etkin kullanmayı;
Potansiyelinizi keşfetmeyi;
Güçlü gözlemler yapmayı;
Kuruma fark katmayı;
Dengeye ve doyuma ulaşmayı ve ulaştırmayı;
Kontrolü elinize alma becerileri kazandırır.

Kariyer Koçluğu Nasıl Uygulanır?

Kariyer Koçu dinleyerek, pozitif geri bildirim vererek, güçlü sorular sorarak ve modelleme yaparak etkin ve etkileşimli bir iletişim ortamı yaratır. Doğru soru sormaya odaklanır, danışanlarının bugününü inceleyerek işe başlar ve onları gelecekte yapmak istediklerine doğru yönlendirir. Güçlü yönlerini ortaya çıkartarak işlerinden maksimum düzeyde verim almalarına katkı sağlar, amaçları, değerleri ve tutkuları ile uyum içinde bir iş hayatına kavuşmasını hızlandırır. Özlerine uygun işi keşfederek iş tatminlerini en üst seviyeye çıkarmalarına, iş-yaşam dengesini kurmalarına olanak sağlar. Değişimi ve dönüşümü yönetebilmeleri için yeni bakış açıları kazanmalarına ortam hazırlar. Çalışma hayatları boyunca kendi kariyerlerini nasıl yöneteceklerini öğrenmelerine, böylece kişisel ve profesyonel anlamda güç kazanmalarına yardımcı olur. Danışan açısından kariyer koçluğunun arzu edilen sonuçları; Öz farkındalığın gelişmesi, potansiyellerin açığa çıkarılıp maksimize edilmesi, Yaşam amacı ve hedefleri konusunda netleşme, Ülke ve dünya gerçeklerine uygun iş ve meslek yaşamının tanınması, İş ortamında etkinliğin ve verimliliğin artması, Yaşam kalitesinin iyileşmesi olarak özetlenebilir.

Kariyer Koçluğu Sertifikasını Nerelerde Kullanabilirim?

GOLD Akademi’den alacağınız Kariyer Koçluğu Eğitimi sonucunda kazanacağınız Kariyer Koçluğu Sertifikası sayesinde; Sevdiğiniz işe kavuşacak ya da işinizi gerçekten seviyorsanız keyifle ve üreterek yaşamanın yollarını keşfedeceksiniz, İş ve sosyal yaşamınız arasında ki dengeyi nasıl kuracağınızı kavrayarak kendinize daha fazla ve verimli zaman ayırabileceksiniz. İş hayatında yaşanan ve yaşanacak olan, size olumsuzlukmuş gibi gelen noktaları tespit ederek bu noktaların gerçek sorunlar mı yoksa sizin bakış açınızdan mı kaynaklandığını tespit edeceksiniz.. İş yaşamınızda varmak istediğiniz noktaya ulaşabilmeniz için sizin için enuygun ve etkin yöntemi bulacaksınız.. İş yaşamınızda sizi yoran kişi ya da durumları ne şekilde yöneteceğinizi öğreneceksiniz.

Kariyer Koçluğu Eğitimini Neden GOLD Akademi’den Almalıyım?

Kariyer Koçluğu programımızın amacı, katılımcıların, kariyer kavramının farklı yönleriyle karşılaşarak, kişilere kariyer seçimleri ve hedefleri doğrultusunda destek vermenin inceliklerini keşfetmektir. Doğru kariyer planlaması yapabilecek kişiler yetiştirerek iş hayatından mutlu ve üretken insanların bulunduğu bir toplum oluşturabilmektir. GOLD Akademi olarak sunduğumuz Kariyer Koçluğu online eğitimi 2 aylık bir programdır. Program sonunda başarılı olan kişilere Uluslararası Akreditasyona sahip Educert onaylı Kariyer Koçluğu Sertifikası verilecektir. Üstelik, Altınbaş Üniversitesive Uluslararası Akreditasyona sahip Educert onaylı sertifika ile tüm Türkiye ve uluslararası mecrada tanınma şansına sahip olacaksınız.


Kariyer Koçluğu Eğitimi İçeriği

Tanışma, Giriş,Beklentiler, Koçluk Nedir/ Ne Değildir? Eğitim Koçluğu Nedir? Koçluğun Temel Kavramları, Koçluğun İlkeleri, Koçluk Çeşitleri(nişler), Anlaşma, Koçun Dili, Anda Kalmak, Etkin Dinleme, Geri Bildirim, Motivasyon, Stres Yönetimi, Doğru / Yanlış Yaklaşımlar, Koçluk Metodları, Yaşam Çemberi, Metafor, if /Varsay, Çapalama, Koçluk Metodları, Yeniden Çerçeveleme, Beyin Fırtınası, Değerler Testi, Dök İçini, İyi Bir Yöneticinin Özellikleri Liderlik Nedir? Liderlik ile Yöneticilik Farkları Sevilen Yönetici Olmak Mesleki İlgi Alanları Meslek Seçiminde İlgi ve Yetenek Kariyer Engelleri ve Aşma Yolları Zihinsel Esneklik Kazanma Yolları Hedef Belirleme Çalışan Performansı Nasıl Artar Tükenmişlik Sendromuyla Baş Etme İş Hayatında Karizma Farklı Danışan Türleri SWOT Analizi İş Hayatının Yazılı Olmayan Kuralları Özgüven Kazanma Yolları İyi Bir Mülakat Nasıl Olur? İyi Bir CV Nasıl Olmalı? Zaman Yönetimi GROW Modeli Meslek Olarak Koçluk Sosyal Medya Yönetimi Danışan Bulma/Reklam Fiyat ve İş Kurma İş Yaşamında 4 Farklı Kişilik Tipi Girişimcilik Nedir? Yeni Girişimciler Nelere Dikkat Etmeli? Geleceğin Meslekleri Neler? Bir Koç Olarak Hazır Mıyım? Kendime Neler Katabilirim? Check List

Kimler Katılabilir?

Özellikle;
İş hayatına yeni atılacak kişiler,
İşinde bir değişime, dönüşüme gereksinim duyanlar,
Farklı bir iş, farklı bir sektör deneyimlemek isteyenler,
İş hayatına ara verdikten sonra geri dönmeyi planlayanlar,
Profesyonel olarak çalışırken kendi işini kurmak isteyenler,
Sık sık iş değiştiren ancak bir türlü istediği işi veya iş ortamını bulamayanlar,
Emeklilik döneminde üretken olmayı arzu edenler.