Gündüz Gece
Gold

Nefes Koçluğu Eğitimi

Eğitmen:Gamze Gözalan
Altınbaş & Uluslararası Akrediteli Sertifikalı
24 video

Hayat ‘’Nefes‘’tir, ‘’Nefes’’ hayat!

Yaşam denilen olgu, nefes alımı ile başlayan ve nefes verilmesi ile son bulan bir zaman dizilimidir aslında. Peki, klişe hale gelen soruyu soralım: Doğru nefes alıyor muyuz? Doğru nefes almak neden gereklidir?
Doğru nefes, farkında kalmayı, objektif bir gözle bakabilmeyi ve doğru karar verebilmeyi beraberinde getirir.
Nefes ne kadar doğru ve sakinse zihin de o kadar sakindir.
Nefes çalışmaları daha sağlıklı, stresten uzak, farkındalık seviyesine ulaşmış bir hayat sürmemiz için gereklidir.
Yaşadığımız çağda stresi yönetebildiğimiz kadar mutlu ve verimliyiz.
Bu eğitime katıldığınızda, nefes teknikleri ile gerçek potansiyelinizi keşfetmeye başlayacaksınız.
Nefes tekniklerinin amacı, kişinin ilgi ve dikkatini disipline edip, özünde bulunan, derinlerde yatan enerjiyi açığa çıkartıp sonsuz potansiyele ulaşmasını sağlamaktır.
Ruhun enerjisi bedenin enerjisinden daha yüksektir. Nefes teknikleri ile dikkat, motivasyon, konsantrasyon, odaklanma, gevşeme, bırakma izin verme ve strese karşı topraklama oluşturabilirsiniz.
Ayrıca nefes uygulamaları duygu, düşünce ve hareketlerde değişim, dönüşüm ve yenilenme amaçlayan çalışmalardır.
Zaman ve koşullar bizi “çoğul”dan “tek”e doğru yöneltirken, nefes çalışmaları ve nefes koçluğu yeni bir çıkış kapısıdır. Bu sebeple bu eğitim kendinize yaptığınız en büyük yatırımlardan biri olacaktır.
Hiçbir şeye ihtiyaç duymadan belirli bir süre yaşayabiliriz. Koşullara bağlı olarak yemek yemeden 2-3 hafta, su içmeden 3-4 gün, ışık ve ses olmadan ise çok uzun süre.
Ama nefes almadan ASLA!


Nefes Koçluğu Nedir ?

Nefes almak, hayatımızı devam ettirebilmek için otomatik olarak yaptığımız bir eylemdir. Ancak doğru nefes almak, hayat standartlarımızı artırarak bizleri daha mutlu bireyler haline getirmektedir. Nefes Koçluğu nedir? Konusu ise bu alanda sıkıntılar yaşayan kişilerin sorunlarını çözen insanlar olarak bir tanım bulabilmektedir. Çünkü nefes koçları nefes almayı kaliteli şekle getirerek,insanların hayat felsefelerini değiştirmektedir.

Nefes Koçluğu Ne İşe Yarar?

Nefes Koçluğu online eğitimlerimiz çok fazla fayda ile kursiyerlerimize nefes almanın önemini kavratmaktadır. Nefes farkındalığını bilen kursiyerlerimiz aynı zamanda bilinen teknikleri danışanlarına anlatmanın eğitimlerini de görmektedir. Nefes almak aynı zamanda bilinçaltı eğitimlerini de kapsadığından ötürü derslerimiz oldukça farklı ve gerekli olan konuların tamamını içermektedir.

Nefes Koçluğu Nasıl Uygulanır?

Nefes yaşamın ilk deneyimidir. Tüm canlıların doğumundan ölümüne kadar akan bir süreçtir. Hayatta kalmak ve bedeni enerji etmek için nefes alışverişini gerçekleştiririz. Yaşam mücadelesinin başlamasıyla birlikte uyku, beslenme, birtakım sağlık problemleri ve duygusal etkilerden dolayı doğal nefesimizi kaybederiz. Doğal nefesi kaybettiğimiz süreçte olumsuz birçok etkisini, bedenimizde ve ruhumuzda yıllarca görebiliriz.Bu evrede doğru nefes alma teknikleri ile farkındalığımızı ve yaşam kalitemize yeniden kavuşabiliriz.

Doğru nefes;
* Stresi ve kaygıyı azaltır,
* Motivasyonu arttırır,
* Şarkı söyleme, uzun ve akıcı konuşmayı sağlar,
* Ağrıları azaltır,
* Kalbimize bakım yapar.


Eğitim İçeriği

Tanışma, Nefese Merhaba, Alıştırmalar ve Meditasyon Doğru Nefesle Buluşma, Alıştırmalar ve Meditasyon Nefes Tekniklerine Giriş ve Meditasyon Dönüşümlü Burun Nefesi, Alıştırmalar ve Meditasyon 3.1 Nefesi, Alıştırmalar ve Meditasyon Zihin Performansını Arttırma, Alıştırmalar ve Meditasyon Duyguları Yönetme Tekniği, Alıştırmalar, İmgeleme Çalışması ve Meditasyon Endişe ve Kaygı Nefesi, Alıştırmalar ve Meditasyon Sufi Nefesi, (Temizlenme Arınma Şifalanma) , Alıştırmalar ve Meditasyon Kare Nefes (Bilinç ve Bilinçaltı Çalışması, Olumlamalar) , Alıştırmalar ve Meditasyon Nefesinle Buluşma, Alıştırmalar, Olumlamalar ve Meditasyon Şifa Nefesi, Alıştırmalar ve Meditasyon Uykusuzluk Nefesi, Alıştırmalar ve Meditasyon Enerji (Köprücük kemiği) Nefesi, Alıştırmalar, Olumlamalar ve Meditasyon Timus (Hayatın Döngüsünü Olumluya Çevirme) Nefesi, Alıştırmalar, Olumlamalar ve Meditasyon Gevşeme (Zihin ve Nefes Buluşması) Nefesi, Alıştırmalar ve Meditasyon Genel Nefes Çalışmaları, Alıştırmalar

Kimler Katılabilir?

Hayatından sinir ve stresi azaltmak isteyen,
Doğru nefes yöntemleriyle enerjisini yönetmek isteyen,
Değişim eve gelişime açık, istekli kişiler bu program ile kendi gelişimlerine yardımcı olabilirler. Meslek hayatında kazanımda olmak isteyen
Psikologlar,
PDR’ler,
Sağlık Çalışanları,
Eğitmenler,
Öğretmenler,
Emniyet çalışanları ve hatta insan ile ilişkisi olan tüm meslekteki kişiler bu programa katılmayı tercih edebilirler. Bu işi meslek olarak benimsemek isteyen kişiler de bu eğitime katılabilir.