Gündüz Gece
Gold

NLP Eğitimi

Altınbaş & Uluslararası Akrediteli Sertifikalı
27 video

NLP, duygu ve davranışlarımızı yeniden biçimlendirme metodudur.


NLP Nedir ?

NLP, duygu ve davranışlarımızı yeniden biçimlendirme metodudur. Farkında olmadan otomatik olarak davrandığımız, düşündüğümüz ve algıladığımız durumları, bilinçli olarak eyleme geçiren zihin ve beden programlama aracıdır. Bilinçaltı pek çok insan farkında dahi olmasa da, onları yönlendiren bilgilerle doludur. Bu bilgilerin tamamının isteyerek alınmadığı ya da doğru ve yararlı olmadıkları ise bir gerçektir. NLP nedir? NLP ne demek? Sorularını NLP’yi, yaşamak istediğiniz hayatı yaşayabilmek için ihtiyaç duyduğunuz tüm tutum, tavır ve davranışlarınızı programlayacak teknik, metodoloji ve stratejiler bütünü olarak cevaplayabiliriz. Böylece NLP uzmanlarından yardım alan danışanlar hayatlarını pozitif olarak değiştirebilmektedir.

NLP Ne İşe Yarar?

NLP, kök inanç ve negatif alışkanlıkların neden olduğu ve hayatımızı sürekli tekrarlamamızı sağlayan durumları fark edip, bunu zihinde ve davranışlarımızda değiştirmemizi sağlar. NLP beş duyu organının yönetildiği beyin ve sistemini yönetir.

NLP Nasıl Uygulanır?

Duygular ve düşünceler pek çok insan için mantıktan önce gelmektedir. Hatta mantık, duygu ve düşüncelerin süzgecinden geçtikten sonra oluşmaktadır. Bu nedenden ötürü, bireylerin duygularını kontrol ederek onları faydalı hale getirmeleri gerekmektedir. Kurumumuzda verilen NLP kursu, öğrencilerimizi bu alanda profesyonel yapmaktadır. Elinizde sihirli bir değnek var ve bunu kullanmak yine sizin elinizde. Zihninizde yer açın ve olabileceklere odaklanın.

NLP Practitioner Sertifikasını Nerelerde Kullanabilirim?

Kursiyerlerimizin danışanlarına eğitim verebilmeleri yada onlara NLP teknikleri uygulayabilmeleri için öncelikle kendi eğitimlerini tamamlamaları gerekmektedir. Kurumumuzda tamamlanan eğitimler neticesinde kursiyerlerimizi NLP sertifikası verilmektedir. Sertifikasını alan öğrencilerimiz kendilerine sağladıkları faydanın yanı sıra danışanda alabilecek potansiyele ulaşmaktadır. Ulaşılan potansiyel bireylerin yanı sıra kurumsal olarak da verilmesine müsaade edecek boyutlardadır.


Eğitim İçeriği

NLP Nedir? NLP Tarihçesi, NLP İlkeleri, Varsayımlar, Hedef Belirleme Sistemleri, Hedef Belirleme ve Vizyon, Başarının Aşamaları, Etkili İletişim, Temsil Sistemleri, Meta Programlar, Meta Modeller, Metafor, Milton Modeli, Hipnotik Dil Kalıpları, İletişimin Sihirbazları, Başarının 3 F'si, Alt Modeliteler, Çapa Atma, Çerçeveleme, Yeniden Çerçeveleme, Walt Disney, Boş Sandalye, Değerler,

Kimler Katılabilir?

NLP herkes için bir ayrıcalıktır,
Kişisel gelişimde biraz daha ileri gitmek isteyen,
Ebeveyn ilişkilerinde sağlıklı adımlar atmak isteyen,
İş dünyasında sağlıklı ve huzurlu ortam yaratmak isteyen,
Nedensiz mutsuzluk yaşayan (ki mutlaka nedeni vardır bunu kök inancınızı belirleyerek çözümleyeceksiniz),
Başarı korkusu olan,
Nedeni belli olmayan fiziksel sıkıntılar yaşayan,
Kısaca kendi yaşamının kontrolünü eline almak isteyen ve daha ileriye gidip insanlara fayda sağlamak isteyen kişiler bu eğitime katılabilir.