Gündüz Gece
Gold

NLP Master Practitioner

Altınbaş & Uluslararası Akrediteli Sertifikalı
22 video

NLP Master Practitioner online eğitiminden mezun olanlar, genel kullanımdaki bütün NLP tekniklerini tanır. Eğitim sonrasında kişinin teorik vepratik yeterlilik düzeyi test edilerek, yetersiz görülen alanlardaki boşlukların doldurulması sağlanır.


NLP Master Practitioner Nedir ?

NLP, duygu ve davranışlarımızı yeniden biçimlendirme metodudur. Farkında olmadan otomatik olarak davrandığımız, düşündüğümüz ve algıladığımız durumları, bilinçli olarak eyleme geçiren zihin ve beden programlama aracıdır. Bilinçdışı pek çok insan farkında dahi olmasa da, onları yönlendiren bilgilerle doludur. Bu bilgilerin tamamının isteyerek alınmadığı ya da doğru ve yararlı olmadıkları ise bir gerçektir. NLP nedir? NLP ne demek? Sorularını NLP’yi, yaşamak istediğiniz hayatı yaşayabilmek için ihtiyaç duyduğunuz tüm tutum, tavır ve davranışlarınızı programlayacak teknik, metodoloji ve stratejiler bütünü şeklinde cevaplayabiliriz. Böylece NLP uzmanlarından yardım alan danışanlar hayatlarını pozitif olarak değiştirebilmektedir.

NLP Master Practitioner Ne İşe Yarar??

Eğitime katılanların, eğitim içi uzmanlık alanını geliştirme aşamasında NLP tekniklerini kendi özel ya da iş yaşamlarına uyarlayarak önce kendilerine kapsamlı destek sağlıyor olmaları, ardından yaşamlarına NLP'y ientegre etmeleri sağlanarak NLP tekniklerinde uzmanlaşmaları amaçlanır.

NLP Master Practitioner Nasıl Uygulanır??

Duygular ve düşünceler pek çok insan için mantıktan önce gelmektedir. Hatta mantık, duygu ve düşüncelerin süzgecinden geçtikten sonra oluşmaktadır. Bu nedenden ötürü, bireylerin duygularını kontrol ederek onları faydalı hale getirmeleri gerekmektedir. Kurumumuzda verilen NLP Master Practitioner kursu, öğrencilerimizi bu alanda profesyonel yapmaktadır. Elinizde sihirli bir değnek var ve bunu kullanmak yine sizin elinizde. Zihninizde yer açın ve olabileceklere odaklanın.

NLP Practitioner Sertifikasını Nerelerde Kullanabilirim?

NLP Master Practitioner sertifika eğitiminin temel amacı, öğrenilmiş olan temel NLP bilgi ve tekniklerinin, eğitime katılanlar tarafından özümsenerek, bu temel üstüne yeni öğrenilen teknikler ile katılımcıların NLP araç setinin geliştirilmesidir. NLP Master Pratisyen eğitimine katılan kişiler,değişim ve dönüşüm yolculuklarına kendilerini adamış ve bu yolculukta başkalarına ışık tutmaya aday kişilerdir.

NLP Master Practitioner Neden GOLD Akademi’den Almalıyım??

NLP Master Practitioner online eğitiminden mezun olanlar, genel kullanımdaki bütün NLP tekniklerini tanır. Eğitim sonrasında kişinin teorik vepratik yeterlilik düzeyi test edilerek, yetersiz görülen alanlardaki boşlukların doldurulması sağlanır. Bununla birlikte, Master Practitioner sertifikasını almaya hak kazanmak için katılımcılar, eğitimlerinin sonunda, daha önce eğitmenleriyle birlikte kararlaştırdıkları özgün bir konuda, bir Master Practitioner Bitirme Tez Çalışması hazırlayıp sunumunu gerçekleştirirler. NLP Master Practitioner Sertifikası alarak NLP Trainer eğitimine katılmaya hak kazanırsınız. Eğitim içerisinde canlı yayınların da olacağı gibi yüz yüze workshop eğitimler ile eğitmenimiz tüm sorularınızı yanıtlayacaktır. NLP Master Practitioner eğitimimiz 120 saatlik bir programdır. Eğitim sonunda başarılı olan kişilere Altınbaş Üniversitesi ve Uluslararası Akreditasyona sahip Educert onaylı NLP Master Practitioner sertifikası verilecektir.


Eğitim İçeriği

ÖğrenmeStratejileri ve Başarılı Öğrenci Tutumları, Öğrenme Engelleri, Hafıza ve Hafızanın Yapısı, T.O.T.E. MODEL, Stratejileri Ortaya Çıkarma, Nörolojik Düzeyler, Değişimin Basamakları, Olma Halleri, İnsan İhtiyaçları Psikolojisi ve Mükemmellik Modeli, Algısal Pozisyonlar, Meta Ayna Tekniği, Değerler ve İnançlar, Paradigmalar ve Ana Değerler, Değerlerin Ortaya Çıkarılması, 4 Mat Yöntemi, Time Lime - Zaman Çizgisi Belirleme, Time Line Terapi Tekniği, Hızlı Fobi Tekniği, Kişiliğin Yanları - TransAksiyonel Analiz, Yaşam Pozisyonları, Ağız Çabukluğu Kalıpları, Kişilik Tipolojisi – Enneagram,

Kimler Katılabilir?

NLP Practitioner eğitimini tamamlamış;
Sertifika eğitimlerimize katılım için, temel ruhsal ve bedensel sağlığın yerinde olması koşulu vardır. Eğitim, katılımcıların herhangi bir psikolojik rahatsızlığının olmadığını kabul eder. NLP sertifika eğitim programları tıbbi ya da psikolojik terapi yerine geçmez. Katılımcılar 22 yaşını doldurmuş, herhangi bir yasa dışı örgütya da tarikat üyesi olmadıklarını teyit ederler.
Ve yukarıdaki koşullara uygun herkes NLP Master Practitioner eğitimimize katılabilir.