Gündüz Gece
Gold

Robotik Kodlama Eğitimi

Altınbaş & Uluslararası Akrediteli Sertifikalı
53 video

Dünya’nın başına icat çıkarmaya hazır mısınız?

En büyük icatlar, yeni keşifler, son teknolojik buluşlar… Hepsinin başlangıç noktası “merak”tır. Merak kelimelerinin harflerini biraz karıştırırsanız “maker” kelimesinin türediğini göreceksiniz.
Maker tüketmek yerine üretmeyi tercih eden ve kendi yapan herkese verilen bir isimdir. Sizler, bir öğrenci, birer anne-baba, herhangi meslek dalında çalışan bir kişi veya sadece bu konuları merak eden bir araştırmacı olabilirsiniz. Hepinizin, hepimizin ortak noktada buluştuğu bir nokta var ki o da bugünümüzün, yarınımızın gerçeği olan “teknoloji”.
Robotik ve kodlama teknolojinin gelişmesiyle hayatımıza giren, dünyanın işleyişini anlayabilmemizi, bu işleyişte üreten bireyler olarak var olabilmemizi sağlayan bilim dalıdır. Son zamanlarda çok kullanılan bir kavram var: “21. yüzyıl bireyi olmak”. Sizce ne demek 21. yüzyıl bireyi olmak? 21. yüzyıl bireyi hangi yetkinliklere sahip olmalıdır?
Üretkenlik, yaratıcılık, inovasyon, bilişimsel düşünebilme becerileri bu yetkinliklerin temeli. Bu becerileri size kazandırmak, var olan becerilerinizi geliştirmek için bu eğitim serisini sizinle buluşturuyoruz.
Bu eğitimle programlamanın temelini öğrenecek, mobil uygulamalar geliştirecek, robotik çalışmalar yapacak ve temel elektronik bilgisi ile elektronik devreler kuracaksınız. Hepsinin ortak amacı sınırı olmayan bir geleceğe doğru ilerlerken, o sınırlara bakan değil, sınırları çizen tarafta olmak. Yeni bir dünyaya hoş geldiniz!


Robotik Kodlama Nedir ?

Kodlama eğitimi, öncelikle çocuklar olmak üzere, bireylerin algoritmik düşünme, problem çözme, olaylar arasında neden sonuç ilişkisi kurabilme, bir problemin çözümünü çok yönlü düşünebilme, özgüvenli olma, yaratıcı olma gibi becerilerini arttırmak amacıyla kullanılan bir uygulamadır. Problem çözme ise öğrencilerin karar verme ve çözüm üretme yeteneklerini geliştirmek için kullanılan bir öğretim yöntemidir.

Robotik Kodlama Ne İşe Yarar?

Robotik kodlama kursu 10 bölümden oluşan ve toplamda 50 videodan oluşan bir yolculuktur. Sizin için hazırladığımız bu eğitim serisinde amaçlarımız;
Dünyadaki gelişmelerin ve yeniliklerin farkında olmanızı sağlamak
Robotik ve Kodlama eğitimi hakkında ufkunuzun genişlemesini sağlamak
Yaş ve sınıf seviyelerine göre farklı kodlama araçlarını keşfetmenizi sağlamak
Yaş ve sınıf seviyesine göre farklı robotik uygulamalarını keşfetmenizi sağlamak
Her modülde birçok farklı uygulama örnekleri yaparak konuları içselleştirmenizi sağlamak
Elektroniğe giriş ve gerçek yaşam örnekleri ile uygulamaları keşfetmenizi sağlamak,
Modül tamamlandığında özgün uygulamalar yapabilecek donanımda olmanızı sağlamaktır.

Robotik Kodlama Nasıl Uygulanır?

En büyük icatlar, yeni keşifler, son teknolojik buluşlar… Hepsinin başlangıç noktası “merak”tır. Merak kelimelerinin harflerini biraz karıştırırsanız “maker” kelimesinin türediğini göreceksiniz. Maker tüketmek yerine üretmeyi tercih eden ve kendi yapan herkese verilen bir isimdir. Sizler, bir öğrenci, birer anne-baba, herhangi meslek dalında çalışan bir kişi veya sadece bu konuları merak eden bir meraklı olabilirsiniz.

Robotik Kodlama Tanımlama Sertifikasını Nerelerde Kullanabilirim?

Bu eğitimi tamamladığınızda ise hepiniz birer maker, birer eğitmen olacaksınız. Bunun yanında bu eğitimle birlikte;
Özel eğitim merkezlerinde kodlama ve robotik eğitimleri verebilir,
Devlete bağlı kurumlarda eğitmenlik yapabilir,
Bir etüt merkezi kurarak kurs açabilir,
Okullarda daha aktif ve uygulamalı kodlama ve robotik dersleri verebilir,
Çocuklarınızın teknoloji kullanımlarını bilinçli bir seviyeye çıkartabilir ve kendinizi sürekli geliştirirseniz eğitmen eğitimleri düzenleyebilirsiniz.

Robotik Kodlama Eğitimini Neden Gold Akademi’den Almalıyım?

Robotik Kodlama online eğitimi 120 saatlik bir programdır.Program sonunda başarılı olan kişilere Uluslararası Akreditasyona sahip Educert ve İstanbul Altınbaş Üniversitesi onaylı Robotik Kodlama Eğitmenliği Sertifikası verilecektir. Üstelik, Altınbaş Üniversitesi ve Uluslararası Akreditasyona sahip Educert onaylı sertifika ile tüm Türkiye ve uluslararası mecrada tanınma şansına sahip olacaksınız.


Eğitim İçeriği

Kodlama ve Robotiğe Giriş Bu eğitim nedir? Yeni Nesil Kavramlar. Kodlama Robotik İlişkisi Code.org Code.org Giriş ve Tanıtım, Öğrenci-Öğretmen Hesapları ,Code.org Bölümleri ve Uygulama ,Hour of Code Makey Makey Makey Makey Kit Tanıtım ve Uygulamalar Scratch Scratch ,Tanıtımı, Objeleri Hareket Ettirme, Ses ve Kalem Blokları Uygulamaları, Kontrol ve Haberleşme Blokları Uygulamaları, Haber Salma Kavramı - Sanal Hayvan Uygulaması, İkiz Yaratma Kavramı - Slitherio Uygulaması, İşlemler/Veri Oluşturma - Hesap Makinesi Uygulaması, Uygulama: Flappy Bird, Video Sensör Uygulaması, Labirent Uygulaması ve Makey Makey ile Joystick Yapımı, Uygulama: Aklından Bir Sayı Tut mBot, mBot Tanıtımı ve Montajı, Hareket, LED ve Buzzer Blokları Uygulaması, Çizgi İzleyen Robot Uygulaması App Inventor, App Inventor’ı tanıyalım ve neler yapabileceğimizi görelim, Android uygulama - Tıklama Kontrolü, Android uygulama - Listeleme, Android uygulama - Basic Game LEGO WeDo, WeDo 2.0 Seti ve Program Tanıtımı, Milo Uygulaması ve Ultrasonik, Eğim Sensörleri Kullanımı, WeDo, Pulling Uygulaması LEGO Mindstorms Ev3, LEGO Mindstorms EV3 ü tanıyalım., Robot Yapımı için ne yapmalıyız?, Hadi robotumuzu yapalım. Tinkercad, Tinkercad Ortamı, 3D Çizim Teknikleri, 3D Çizim - Uygulama Arduino, Arduino ile tanışalım, Basit elektronik bilgisi ve led uygulaması, Buton Kullanımı, Potansiyometre Kullanımı, Algoritmik Ledler, LDR Led, RGB Led,. Kendi park sensörümüzü yapalım - Ultrasonic Sensor, Alev Sensörü, Buzzer, Segment Panel, 8x8 Matris Panel, Servo, Ses Sensörü, Hareket Algılayıcı Sensör, LCD Monitör, Robot Kol Bu Eğitim Kapsamında Öğreneceğiniz Kavramlar, Yazılım, Donanım, Kompanent, Sensör, Mobil App, Çözüm Odaklı Düşünme, Algoritma, Algoritmik Mantık, Değişken, Dizi, Döngü, Koşullar, Fonksiyonlar, Robotik, Kodlama

Kimler Katılabilir?

Teknoloji Tasarım ve Bilişim Teknolojileri öğretmenleri, daha etkili ders anlatabilmeleri için
Okul öncesi öğretmenleri, İlkokul, Ortaokul ve Lise öğretmenleri için,
Etüt merkezlerinde, satranç merkezlerinde, zeka-oyunlarına ek olarak eğitim kodlama ve robotik üzerine çalışabilmek için,
Çocuklarının bilgisayar, tablet ve cep telefonlarında geçirdiği vakti değerli hale getirmek isteyen ebeveynler için
21. yy Gereği olan terimlerden uzak kalmamak için
Teknoloji bağımlısı olmadan etkin zaman geçirmek İçin
Fen bilimleri (Fen ve Teknoloji, Biyoloji, Kimya, Fizik), Matematik, Bilgisayar Öğretim Teknolojileri branşlarından ortaokul ve lise öğretmenleri ve alana ilgi duyan üniversite öğrencileri
Çocuklarla Etkili zaman geçirmek isteyen Ebeveynler için