Gündüz Gece
Gold

Sevgi Keleş

Sevgi Keleş

Global Enerji Eğitmeni

Sevgi Keleş® 1989 yılında Ankara’da doğdu. Öğrenim hayatı süresince devam ettiği okullardan başarıyla mezun oldu. İkinci üniversite olarak Atatürk Üniversitesi Sosyal Hizmetler Bölümü’nü derece alarak onur belgesiyle bitirdi. Gelişmenin sonu olmadığına inan Sevgi Keleş®, İstanbul Üniversitesi’ne kaydolarak uzmanlık alanını geliştirmeyi hedefledi. Lefkoşa Amerikan Üniversitesi’nde psikolojik danışmanlık eğitimi aldı. Bu programı Türkiye’de bulunan seçkin bir okulda da tamamladı. Yurt dışı eğitimini ise 2022 yılında, I. London College Üniversite’sinde başarıyla (Level 7) tamamladı. Sevgi Keleş®’in üniversite eğitimlerinin yanı sıra tamamlamış olduğu sertifika programları da gerek Türkiye’de gerek dünyada tanınmış seçkin okullardan onaylıdır. Çalışma prensibi olarak etik değerlere ve mesleki sınırlara verdiği önemle tanınan Sevgi Keleş®, kişisel gelişim alanında kesinlikle tedaviye yönelik çalışma yapmamaktadır. Sıklıkla ruh, zihin ve beden dengesi ve sağlığı için her türlü sağlık sorununda herkesin hekime başvurmasını önermektedir. Günümüzde din ya da sağlık (beden ve ruh) açısından istismar edilmemek için dikkatli olunması gerektiğini yazarı olduğu ulusal bir gazetede de, tüm seminerlerinde de söylemekte ve beyan etmektedir.
Kişisel gelişim alanında vermiş olduğu seminerler ve etkinliklerin marka isim tescilini 2020 yılında T.C. Türk Patent ve Marka Kurumundan aldı. Aile, ilişki, kişisel gelişim alanında birçok kez farklı kurumlar tarafından ödüle layık görüldü. Halen ulusal bir gazetede köşe yazarı olarak aktif bir şekilde yazmaktadır. Bununla birlikte Hollanda merkezli uluslararası yayın yapan bir derginin de köşe yazarıdır.
Sevgi Keleş® 2020 yılında ilk kitabı olan “Sevgi Ötesi Enerji” kitabını yazdı. 2021 yılında “Sarkaç - Denge ve Akışta Kalmanın Sırrı” isimli ikinci kitabını yayımladı. 2022 yılında ise üçüncü kitabı “Her Gün Bir Mucize” okurlarıyla buluştu. Kitapları yoğun ilgi ve talep gören Sevgi Keleş®, imza günlerinde okurlarıyla bir araya gelmekte, kitaplarında değindiği etik konularla ilgili bireysel ve grup eğitimlerini kurumlar aracılığıyla vermektedir.
Yurt içinde ve yurt dışında hem yüz yüze hem de online seminerler veren Sevgi Keleş®, Türkiye’de üniversite akreditasyonuna bağlı olarak eğitmen ünvanıyla çalışmaktadır.

EĞİTİMLER
● Sosyal Hizmetler - Atatürk Üniversitesi
● Sosyal Hizmet - İstanbul Üniversitesi
● Psikolojik Danışmanlık - Lefkoşa Amerikan Üniversitesi
● Kişisel Stres Yönetimi ve Zor Kişilerle Baş Etme - ODTÜ
● İlk Yardım Eğitmenlik Eğitimi - Sağlık Bakanlığı
● Mesleki Yeterlilik Belgeli Koçluk Programı

Türkiye’de bulunan özel ve devlet üniversitesi onaylı bazı sertifika program eğitimleri:
Aile Danışmanlığı
Adli Psikoloji Uzmanlığı
Manevi Danışmanlık Eğitmenlik Eğitimi
Sosyal Hizmetler Alanında Manevi Danışmanlık Eğitimi
Evlilik ve İlişki Danışmanlığı
Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanlığı
Aile Danışmanlığı Uzman Uygulayıcı Eğitimi
Evim ve Ailem Programı Eğitimi
Psikolojik Danışmanlık Eğitimi
Kişilik, Karar Analizi
Yüz-Profil Okuma İleri Seviye Eğitmenliği
Dr. David J. Liebarman (FBI Danışman) Yalan ve Kişilik Tanımlama İleri Seviye eğitimlerin tamamı
Paul Ekman - Subtle Expressions Training Tool
Kişilik Tipleri Eğitimi Boğaziçi Enstitüsü
Kişilik Analizi Global Enstitüsü
Yönetme Becerileri Eğitimi
İnsan Kaynakları Kişilik Analizi Eğitimi
Karar Analizi ve Etkin Karar Verme Eğitimi
Eğitici Eğitmenlikleri Eğitimi
Eğitim Sunumları Hazırlanması İleri Sunum Teknikleri Eğitimi
Türkiye Sağlık Vakfı onaylı Meditasyon, Mindfulness
Pozitif Enerji ve Meditasyon Eğitmenliği
Enerji Dili Eğitmenlik Eğitimi
Kişisel Gelişim Dersleri Eğitimleri
Global Gold Master Trainer Pozitif Enerji Eğitmenliği
Etkili İletişim ve Diksiyon Eğitimi
Koçluk Eğitimleri ve Eğitmenliği
EFT Eğitimi

Eğitimler alanında eğitmenlik diploma ve sertifikalarının tamamı, en yetkin geçerli akredite kurumları tarafından akredite edilmiştir. Türkiye’nin ve dünyanın kişisel gelişim alanında öncü kurumsal eğitmenleriyle çalışmıştır.

Yukarıda almış olduğu eğitimlerin bir kısmı yer almaktadır. Kişisel gelişim dersleri konusunda hâlâ eğitimler, süpervizyonlar alarak kendini geliştirmeye devam etmektedir.


ESERLERİ
Her Gün Bir Mucize
Sarkaç Dengede ve Akışta Kalmanın Sırrı
Sevgi Ötesi Enerji

Yasal Uyarı: Sevgi Keleş® hiçbir görüşme, etkinlik ya da seminerde tedaviye yönelik ve dinî konularda çalışma yapmamaktadır. Ruhsal, zihinsel, bedensel her türlü şikâyetinizde hekiminize ve psikoloğunuza başvurunuz. Teşhis ve tanı yapılmamakla birlikte bireylerin kişisel gelişimlerini pozitif desteklemek amacı güdülmektedir.

NOT: Hekim olmadan tedavi etmeye çalışan kimseye itibar etmeyiniz. Kişisel gelişim teşhis ve tanı alanı değildir.

Eğitmenlerimiz